Main Menu
User Menu

Matejovce nad Hornádom

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Matejovce nad Hornádom
Originální název:
Original Name:
Matejovce nad Hornádom
Další názvy:
Other Names:
(1277) (terra) Mathey, (1320) Villa Mathei, (1354) Inferior Bela al. n. Manthefalua, (1773) Maczejowcze, maďarsky Matejóc, Hernádmáté, nemecky Matsdorf, Matzdorf.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°55'00.25"N 20°40'15.88"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1320
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky ranogotický, neskoršími úpravami stratil pôvodný charakter
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.matejovcenadhornadom.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-sn.html
URL CZ: https://www.valka.cz/Matejovce-nad-Hornadom-t125341#425684Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Spisska-Nova-Ves-t125341#425684Version : 0
MOD