Main Menu
User Menu

Levkuška

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Levkuška
Originální název:
Original Name:
Levkuška
Další názvy:
Other Names:
(1294 fenetum, domus Leukes, (1427) Lewkushaza, (1478) Lekeshaza, (1920) Lekeška, (1927) Levkeška, (1948) Levkuška; maďarsky Lökösháza, Lökös.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°27'27.27"N 20°15'50.77"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1294
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol evanjelický klasicistický z roku 1804
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938 - 1944 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Levkuska-t127007#429925Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t127007#429925Version : 0
MOD