Košická Polianka

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Košická Polianka
Originální název:
Original Name:
Košická Polianka
Další názvy:
Other Names:
(1335) Lengenfolua, (1337) Lengen, (1427) Legene, Lengenfalva, (1519) Lengelfalva, (1630) Lengyelflva, (1808) Palánka, (1945)Polianka, (1948) Košická polianka, maďarsky Lengyelfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°41'40.1"N 21°20'44.14"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1335
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Rímsko-katolícky kostol z roku 1875.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V r. 1938-45 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.kosickapolianka.sk
URL : https://www.valka.cz/Kosicka-Polianka-t123589#420920Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!