Main Menu
User Menu

Kecerovský Lipovec

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Kecerovský Lipovec
Originální název:
Original Name:
Kecerovský Lipovec
Další názvy:
Other Names:
(1229) Lipouc, Lypolch, Lypoulch, (1773) Keczerowsky Lipowec, (1786) Keczerské Lipowce, (1920) Lipovec, (1927) Kecerovský Lipovec, maďarsky Kecerlipóc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°50'40.17"N 21°26'04.8."E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1229
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zrúcaniny hradu z 13. storočia.
Na cintoríne sú drevené stĺpové náhrobníky miestnej výroby s rozetovou a kalichovou výzdobou z 1. polovice 20. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.kecerovskylipovec.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Kecerovsky-Lipovec-t123362#420422Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t123362#420422Version : 0
MOD