Main Menu
User Menu

Kankia, Jaroslav

     
Příjmení:
Surname:
Kankia
Jméno:
Given Name:
Jaroslav
Jméno v originále:
Original Name:
Jaroslav Kankia
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
brigádní generál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- velitel 20. stíhacího bombardovacího pluku
- velitel 6. základny dopravního letectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
- ředitel odboru vzdušných sil Generálního štábu Armády České republiky
- zástupce ředitele Společného operačního centra Ministerstva obrany České republiky
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
"KRÁLOVÉ VZDUCHU a jejich pokračovatelé" - Svět křídel 2009
URL : https://www.valka.cz/Kankia-Jaroslav-t239217#661229Verze : 0
     
Příjmení:
Surname:
Kankia
Jméno:
Given Name:
Jaroslav
Jméno v originále:
Original Name:
Jaroslav Kankia
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.1973-DD.MM.1977 Střední průmyslová škola strojní a železniční, Břeclav /
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1977-DD.MM.1981 Vysoká vojenská letecká škola, obor pilotní
DD.MM.RRRR-DD.MM.1989 DD.MM.RRRR-DD.MM.1989 Vojenská letecká akademie J. A.Gagarina Monino, specializace operačně-takticko letecká,
DD.MM.RRRR-DD.MM.1996 Vojenské akademie Brno, řízení obrany státu
DD.MM.RRRR-DD.MM.2004 Vysoká národní válečná škola na Universitě národní obrany Washington, národní bezpečnostní strategie
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.1981 Poručík
DD.MM.RRRR nadporučík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
DD.MM.RRRR plukovník
28.10.2011 brigádní generál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1993-31.03.1994 Velitel : 20. stíhací bombardovací letecký pluk
DD.06.1999-30.11.2003 Velitel : 6. základna dopravního letectva

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.07.1981–31.12.1992 20. stíhací bombardovací pluk
(pilot, starší pilot, velitel roje, zástupce velitele letky a letovod)
01.01.1993–01.03.1994 velitel pluku: 20. stíhací bombardovací pluk
01.03.1994–DD.09.1997 velitel: letecká skupina 32. základna taktického letectva
01.07.1999–09.03.2003 velitel: 6. základna dopravního letectva
08.2004–DD.05.2008 ředitel odboru vzdušných sil Generální štáb Armády ČR
DD.06.2008–DD.10.2013 zástupce ředitele společného operačního centra Ministerstvo obrany ČR


Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
https://www.vls.cz/media/cv/jaroslav-kankia.pdf


URL : https://www.valka.cz/Kankia-Jaroslav-t239217#661230Verze : 0