Main Menu
User Menu

Kampfbeobachterschule 2

Kampfbeobachterschule 2
URL : https://www.valka.cz/Kampfbeobachterschule-2-t7243#17184Verze : 0
MOD
Kommandeure:


Oberst Hans Behrendt, 11.8.42 - 30.9.42
Oberst Rudolf Koester, 1.10.42 - 27.6.44
Oberst Erich Kaufmann, 28.6.44 - 16.8.44
Obstlt Friedrich-Karl Knust, 17.8.44 - 24.9.44
Oberst Hans Steinweg, 9.44 - 15.1.45


Stab:


Zformován 10.8.42 v Hörsching ze Stab/Grosse Kampffliegerschule 2.


Zrušen 15.1.45, a část školy se stala Bataillon Zoppot. Jiná část školy byla použita pro formování Kampfbeobachter- und Bordschützenschule v Esbjerg (Denmark) 15.1.45.


Základny:


10.8.42 - 15.1.45 Hörsching
URL : https://www.valka.cz/Kampfbeobachterschule-2-t7243#17186Verze : 0
MOD
I. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Hptm Georg Teske, 11.8.42 - 28.10.42
Maj Kurt Fabiunke, 29.12.42 - 6.1.43
?
Oberst Rudolf Koester, 20.5.43 - 7.43
Maj Kurt Zecher, 26.7.43 - 15.1.45


Zformována 10.8.42 v Hörsching ze I./Grosse Kampffliegerschule 2.


Zrušena 15.1.45.


Základny:


10.8.42 - 15.1.45 Hörsching
URL : https://www.valka.cz/Kampfbeobachterschule-2-t7243#17188Verze : 0
MOD
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Maj Karl Wolfien, 15.9.42 - 3.11.42
Obstlt Hans Steinweg, 4.11.42 - 19.2.43
Maj Joachim Becker, 20.2.43 - 28.6.44
?


Zformována 10.8.42 v Hörsching ze II./Grosse Kampffliegerschule 2.


Zrušena 28.12.44.


Základny:


10.8.42 - 28.12.44 Hörsching
URL : https://www.valka.cz/Kampfbeobachterschule-2-t7243#17190Verze : 0
MOD
III. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Obstlt Hans Steinweg, 16.9.42 - 3.11.42
Maj Heinz Krenkel, 4.11.42 - 1.10.43
Maj Rudolf Heune, 12.10.43 - 28.12.44


Zformována 10.8.42 v Hörsching ze III./Grosse Kampffliegerschule 2.


Zrušena 28.12.44.


Základny:


10.8.42 - ?.43 Hörsching
?.43 - 28.12.44 Malacky
URL : https://www.valka.cz/Kampfbeobachterschule-2-t7243#17192Verze : 0
MOD
Používala náseldující letadla: Ca.314, Do 217, Fw 58, Fw 189, He 111 a Ju 88
URL : https://www.valka.cz/Kampfbeobachterschule-2-t7243#17194Verze : 0
MOD