Main Menu
User Menu

Jelšovec

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Jelšovec
Originální název:
Original Name:
Jelšovec
Další názvy:
Other Names:
Jelsewcz, Jelsoch (1573), Jelssowec (1808); maďarsky Jelsö.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°16'55.75"N 19°36'03.59"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1573
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí: Rácka - Raczfalw (1499)
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Jelsovec-t126768#429326Verze : 0
MOD