Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 53 [1942-1944]

Patrol Squadron 53 / VP-53

Hliadková peruť 53

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 53
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 53
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 53
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1942-24.09.1942 Hlídkové křídlo 5
24.09.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 11
01.11.1942-DD.07.1943 Letecké křídlo floty 11
DD.07.1943-05.10.1943 Letecké křídlo floty 14
05.10.1943-DD.08.1944 Letecké křídlo floty 2
DD.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
01.05.1942-26.07.1942 Virginia Beach, NAS Norfolk
26.07.1942-01.10.1942 Key West, NAS Key West
01.10.1942-DD.07.1943 ?, NAS Trinidad /
DD.07.1943-DD.10.1943 Coronado, NAS San Diego
DD.10.1943-DD.08.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.08.1944-01.10.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.05.1942-DD.10.1942 Nichols, F. M. (Lieutenant Commander)
DD.10.1942-15.08.1944 Perry, David Jr. (Lieutenant Commander)
15.08.1944-01.10.1944 Duffy, G. H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.05.1942-01.10.1944 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-53-1942-1944-t217170#609486Verze : 1
MOD