Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 53 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 53 / VPB-53

Hliadková bombardovacia peruť 53

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 53
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 53
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 53
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 53
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-DD.02.1945 Letecké křídlo floty 6
DD.02.1945-14.04.1945 Letecké křídlo floty 2
14.04.1945-DD.10.1945 Letecké křídlo floty 10
DD.10.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 18
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-DD.02.1945 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
DD.02.1945-15.05.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1944-15.05.1946 Duffy, G. H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.10.1945-15.05.1946 Consolidated PBY-6A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-53-1944-1946-t217169#609485Verze : 1
MOD