Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 52 [1941-1944]

Patrol Squadron 52 / VP-52

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 52
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 52
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 32
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 52
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1941-05.11.1941 Hlídkové křídlo 5
05.11.1941-DD.03.1942 Letecké křídlo floty 3
DD.03.1942-02.06.1943 Letecké křídlo floty 5
02.06.1943-31.07.1943 Letecké křídlo floty 2
31.07.1943-16.10.1943 Letecké křídlo floty 10
16.10.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 17
Dislokace:
Deployed:
01.07.1941-11.02.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
11.02.1943-02.06.1943 Coronado, NAS San Diego
02.06.1943-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.07.1941-DD.05.1942 Turner, Thomas A. Jr. (Lieutenant Commander)
DD.05.1942-DD.04.1943 Hammit, F. M. (Commander)
DD.04.1943-DD.09.1943 Nichols, Frank M. (Commander)
DD.09.1943-DD.08.1944 Sommer, Harold A. (Commander)
DD.08.1944-01.10.1944 Isner, Rennix N. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1941-01.10.1944 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-52-1941-1944-t45495#598563Verze : 1
MOD