Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 52 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 52 / VPB-52

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 52
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 52
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 52
Datum zániku:
Disbanded:
07.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-31.12.1944 Letecké křídlo floty 17
31.12.1944-07.04.1945 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-09.12.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
09.12.1944-07.04.1945 Coronado, NAS San Diego

Velitel:
Commander:
01.10.1944-07.04.1945 Isner, Rennix N. Jr. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-07.04.1945 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-52-1944-1945-t212869#598562Verze : 1
MOD