Main Menu
User Menu

Generální štáb Ozbrojených sil Albánské republiky [1991- ]

General Staff of Albanian Armed Forces

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura

     
Název:
Name:
Generální štáb Ozbrojených sil Albánské republiky
Originální název:
Original Name:
Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.02.1991
Předchůdce:
Predecessor:
Generálni štáb lidové armády
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.02.1991-DD.MM.RRRR Ministerstvo obrany Albánske republiky
Dislokace:
Deployed:
DD.02.1991-DD.MM.RRRR Tirana, Rruga e Dibrës

Velitel:
Commander:
DD.02.1991-DD.06.1991 Abazi, Halim ( )
DD.06.1991-DD.08.1992 Karoli, Kostaq ( )
DD.MM.1992-DD.MM.1994 Vasho, Ilia ( )
DD.MM.1994-02.03.1997 Kosova, Sheme ( )
DD.03.1997-DD.08.1997 Çopani, Adem ( )
DD.09.1997-DD.MM.2000 Andoni, Aleks ( )
DD.MM.2000-DD.MM.2006 Qazimi, Pëllumb ( )
DD.10.2006-16.06.2008 Hodža, Luan ( )
DD.06.2008-DD.07.2011 Malaj, Maksim ( )
08.08.2011-07.11.2013 Gjunkshi, Xhemal ( )
08.11.2013-DD.01.2017 Bazo, Jeronim ( )
DD.08.2017-DD.MM.RRRR Kollçaku, Bardhyl ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
29.08.2000-13.11.2006 Velitelství pozemních sil
13.11.2006-DD.04.2010 Velitelství společných sil
09.12.2009-DD.MM.RRRR Velitelství pozemních sil
DD.04.2010-DD.MM.RRRR Velitelství námořních sil

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.aaf.mil.al

Generální štáb Ozbrojených sil Albánské republiky [1991- ] - Znak Generálneho štábu Ozbrojených síl Albánskej republiky

Znak Generálneho štábu Ozbrojených síl Albánskej republiky
URL : https://www.valka.cz/Generalni-stab-Ozbrojenych-sil-Albanske-republiky-1991-t204149#580855Verze : 4
MOD