Main Menu
User Menu

Gemerská Ves

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Gemerská Ves
Originální název:
Original Name:
Gemerská Ves
Další názvy:
Other Names:
Hrkáč
(1274) Harkach, (1920) Hrkáč; maďarsky Harkács.


Šankovce
(1266) Raas, (1294) Sank, (1421) Sankfalua, (1920) Šankovce; maďarsky Sánkfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°28'50.86"N 20°16'19.39"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1266
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Hrkáč:
- Kaštieľ neskorobarokový z roku 1768, klasicistický upravený v roku 1826
- Kaštieľ barokovo-klasicistický z roku 1770, upravený v prvej polovici 19. storočia
- Kostol rímskokatolícky neskorobarokový z roku 1784, interiér v historizujúcom slohu z konca 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec Gemerská Ves vznikla v roku 1960 zlúčením obcí Hrkáč a Šankovce. V rokoch 1938 - 1945 boli obce pripojené k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.gemerskaves.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Gemerska-Ves-t126793#429377Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t126793#429377Version : 0
MOD