Main Menu
User Menu

Fort Serrada

Werk Serrada

     
Název:
Name:
Fort Serrada
Originální název:
Original Name:
Werk Serrada
Další názvy:
Other Names:
Dosso del Sommo
Obec:
Municipality:
Folgaria
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
45°52'44.30"N 11°11'19.67"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
Druh objektu:
Sort of Object:
uzávěrový fort
Typ objektu:
Type of Object:
pancéřový fort
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Pevnostní uzávěr Folgaria
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1911
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1914
Výzbroj:
Armament:
4x 10cm věžová houfnice M-09
2x 6cm kasematní kanón M-10
22x 8mm těžký kulomet M-7/12
Posádka:
Crew:
7+267
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
Současný stav:
Current Condition:
chátrající
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rolf Hentzschel: Festungskrieg im Hochgebirge (Bozen 2008)
URL : https://www.valka.cz/Fort-Serrada-t124009#422181Verze : 0
MOD