Main Menu
User Menu

Fort Albuso

Fort Albuso / Straßensperre Albuso

     
Název:
Name:
Fort Albuso
Originální název:
Original Name:
Straßensperre Albuso
Další názvy:
Other Names:
Fort Buso
Obec:
Municipality:
Predazzo
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
46°18'22.74"N 11°42'02.61"E
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
Druh objektu:
Sort of Object:
uzávěrový fort
Typ objektu:
Type of Object:
silniční uzávěr
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Pevnostní uzávěr Paneveggio
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.1895
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.1896
Výzbroj:
Armament:
4x 12cm kanón M-61
Posádka:
Crew:
4+134
Bojové využití:
Combat Use:
DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
Současný stav:
Current Condition:
zachovalý
Přístupnost:
Accessibility:
nepřístupno
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.trentinograndeguerra.it
URL : https://www.valka.cz/Fort-Albuso-t124325#425202Verze : 0
MOD
Fort Albuso stojí dnes v areálu vodní elektrárny na říčce Travignolo, nad hrází přehradní nádrže jezera Lago Forte Buso...
Zdroj: vlastní
URL : https://www.valka.cz/Fort-Albuso-t124325#425199Verze : 0
MOD