Main Menu
User Menu

Fiľakovské Kováče

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Fiľakovské Kováče
Originální název:
Original Name:
Fiľakovské Kováče
Další názvy:
Other Names:
(1246) Cuach, Koachy (1295), Kowachy (1454), Filakowska Kowaczy (1773), Kováčovce (1920), Fiľakovské Kováče (1927); maďarsky Fülekkovácsi.


Fiľakovské Kľačany - Kerechen (1482), Filakowsky Klecžan (1773), Kľačany (1920), (1927) Fiľakovské Kľačany, maďarsky Fülekkelecsény


Kurtáň – (1295) Curtan
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°17'33.36"N 19°46'28.13"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1246
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaplnka baroková z polovice 18. storočia
Kostol rímsko-katolícky z roku 1899, postavený na starších základoch
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. V roku 1941 boli Fiľakovské Kľačany pričlenené ku obci Fiľakovské Kováče.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL : https://www.valka.cz/Filakovske-Kovace-t126772#429339Verze : 0
MOD