Main Menu
User Menu

Držkovce

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Držkovce
Originální název:
Original Name:
Držkovce
Další názvy:
Other Names:
(1243) Durusk, (1318) Dursk, Dersk, Deresk, (1565) Drskowecz, (1577) Drsskowce, (1773) Dresskocze, (1808) Držkowce, maďarsky Deresk.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'33.44"N 20°14'13.48"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1243
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky gotický z konca 13. storočia, prestavaný v 17. a 18. storočí v barokovom slohu. Nachádza sa v ňom maľované drevené zariadenie a oltárny obraz od Klimkoviča z roku 1853.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Kostol rímsko-katolícky gotický z konca 13. storočia, prestavaný v 17. a 18. storočí v barokovom slohu. Nachádza sa v ňom maľované drevené zariadenie a oltárny obraz od Klimkoviča z roku 1853.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.drzkovce.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Drzkovce-t126790#429372Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Revuca-t126790#429372Version : 0
MOD