Main Menu
User Menu

Dolné Zahorany

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Dolné Zahorany
Originální název:
Original Name:
Dolné Zahorany
Další názvy:
Other Names:
(1341) Hegmuky, Hegymeg (1427), Maďarské Záhorany (1920), Uhorské Zahorany (1927), Dolné Zahorany (1948); maďarsky Hegymeg, Magyarhegymeg
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°21'04.9"N 19°54'02.71"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1341
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky neskoroklasicistický z r. 1855
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938 – 1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk; www.dolnezahorany.sk
URL : https://www.valka.cz/Dolne-Zahorany-t127203#430553Verze : 0
MOD