Main Menu
User Menu

Chyše

hradiště - nedatované

     
Název:
Name:
Chyše
Další názvy:
Other Names:
U Střelnice
Lindenberg
Chiesch
Typ:
Style:
hradiště
Stav:
Condition:
nepatrné zbytky
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Obec:
Municipality:
Chyše
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°05'50.26"N 13°13'59.23"E
První písemná zmínka:
First Written Reference :
DD.MM.RRRR
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
Hrad a zámek Chyše
Poznámka:
Note:
Hradiště zatím není datováno.
Zdroje:
Sources:
Čtverák, V. – Lutovský, M. – Slabina, M. – Smejtek, L., Encyklopedie Hradišť v Čechách. Praha, 2003. ISBN 80-7277-173-6.
https://www.hrady.cz/index.php?OID=11122
URL : https://www.valka.cz/Chyse-t60378#546947Verze : 4
Chyše


Toto hradiště, zatím nedatované, se nachází v okrese Karlovy Vary (Kraj Karlovarský), 1 km západně od obce nad silnicí Chyše – Manětín. Leží na ostrožně nad Střelou a je od okolního terénu odděleno příčným valem nasypaného z kamenů, délka činí cca 50 metrů, šířka cca 5 až 6 metrů a výška se pohybuje kolem 2,5 metrů. Z obvodové opevnění hradiště se pak místy zachoval nízký val se stopami spečení. Keramika nebo jiný materiál, který by se dal využít k dataci hradiště zatím nebyl nalezen.


Literatura:


Čtverák, V. – Lutovský, M. – Slabina, M. – Smejtek, L., Encyklopedie Hradišť v Čechách. Praha, 2003. ISBN 80-7277-173-6.
URL : https://www.valka.cz/Chyse-t60378#217662Verze : 1