Main Menu
User Menu

CA - Nači (1927)

那智 / なち

Nači / Nachi


druh lodě: těžký křižník
třída: Mjókó
loděnice: Kure Navy Yard
stavba zahájena: 26 listopadu 1924
spuštěn na vodu: 15 června 1927
převzat do služby: 26 listopadu 1928


potopen: 5 listopadu 1944
pozice: 14°31.5'N a 120°44.5'E
příčina ztráty: letadla z USS Lexington ( CV-16 )


zahynulo: 807 námořníků
zachráněno: 220 námořníků


Výtlak
standartní: 10 000 tun
maximální: 12 370 tun
maximální po modernizaci: 14 500 tun


délka: 203 m
šířka: 19 m
ponor: 5,1 m


pohon 12 kotlů Kanpon
výkon: 130 000 shp
rychlost: 33-34 uzlů


Pancéřování


boční pancéřový pás ( 123 x 35 m )
102 mm
paluba
35-32 mm
věže
25 mm
velitelská věž
25 mm


Výzbroj
10x203 mm 8"/50 ( 2 Go ) ( M1914 ) 5xII
6x120 mm 4.7"/45 ( M1921 ) 6xI
8 x 25 mm/60 AA
8x13 mm /76
torpédomety
12 x 610 mm ( 3 x IV )
později
8 x 610 mm ( 2 x IV )


počet hydroplánů: 2


posádka 1 027 mužů
URL CZ: https://www.valka.cz/CA-Naci-1927-t19813#74171Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/37027-26234-12394-12385-t19813#74171Version : 0
Velitelé lodi


10.09.1928 - 30.11.1929 námořní kapitán Niiyama Yoshiyuki (od 01.11.1929 navíc "Myoko")
30.11.1929 - 01.12.1930 námořní kapitán Onishi Jiro
01.12.1930 - 01.12.1931 námořní kapitán Hirata Noboru
01.12.1931 - 01.12.1932 námořní kapitán Tabata Hiroyoshi
01.12.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Owada Yoshinosuke
15.11.1933 - 15.11.1934 námořní kapitán Iwaihara Fuchina
15.11.1934 - 02.12.1935 námořní kapitán Komatsu Teruhisa
02.12.1935 - 16.11.1936 námořní kapitán Totsuka Michitaro
16.11.1936 - 01.12.1937 námořní kapitán Fukuda Ryozo
01.12.1937 - 10.10.1939 námořní kapitán Iwagoe Kanki (od 28.01.1939 - 01.05.1939 navíc "Iwate")
10.10.1939 - 15.11.1939 námořní kapitán Sato Tsutomu (navíc ke "Kinugasa")
15.11.1939 - 15.11.1940 námořní kapitán Yatsushiro Sukeyoshi
15.11.1940 - 20.08.1941 námořní kapitán Takama Tamotsu
20.08.1941 - 16.11.1942 námořní kapitán, od 01.11.1942 kontradmirál Kiyota Takahiko
15.11.1942 - 10.09.1943 námořní kapitán Sone Akira
10.09.1943 - 20.08.1944 námořní kapitán Shibuya Shiro
20.08.1944 - 05.11.1944 námořní kapitán Kanooka Enpei.


Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
URL CZ: https://www.valka.cz/CA-Naci-1927-t19813#194754Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/37027-26234-12394-12385-t19813#194754Version : 0
1)Nachi 1942
zdroj Ship of the World


2) foto sbírka Shizuoky Fukui PLk. r 120mm na palubě Nachi v lednu 1928
URL CZ: https://www.valka.cz/CA-Naci-1927-t19813#235558Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/37027-26234-12394-12385-t19813#235558Version : 0