Main Menu
User Menu

CA - Kinugasa (1926)

衣笠 / きぬがさ

Kinugasa
Druh: těžký křižník
Třída: Aoba
Stát : Japonsko
Spuštěna na vodu : 24. října 1926
Uvedena do služby: 30. září 1927
Potopena:14. listopadu 1942


Délka celková: 185,87 m
Délka při čáře ponoru: 183,58 m
Šířka: 15,83 m
Ponor: 5,7 m
Výtlak standardní / maximální : 7 100 t / 10 822 t


Výzbroj:
6 x 203 mm (3x2)
4 x 120 mm/45 AA (4x1)
8 x 13 mm AA (2x4)
8 x 610 mm torpédomety (2x4)


Pancéřování:
boky 76mm
paluba 31,75mm
věže 51mm


Max. rychlost: 33 uzly
Pohon: 12 kotlů Kampon, 4 turbíny Curtis
Výkon: 102 000 ks
Akční rádius :6 000 nm. při 14 uzlech
Zásoba paliva: 1 800 t. nafty + 450 t. uhlí
Letouny :1
Katapulty: 1


Posádka: 625 mužů
URL : https://www.valka.cz/CA-Kinugasa-1926-t8909#26515Verze : 0
Kinugasa
URL : https://www.valka.cz/CA-Kinugasa-1926-t8909#68455Verze : 0
Velitelé lodi


10.03.1928 - 10.12.1928 námořní kapitán Iwamura Kanekoto
10.12.1928 - 01.11.1929 námořní kapitán Kitagawa Kiyoshi
01.11.1929 - 01.12.1930 námořní kapitán Otagaki Tomisaburo
01.12.1932 - 15.11.1933 námořní kapitán Tange Kunji
15.11.1933 - 15.11.1934 námořní kapitán Sakamoto Ikuta
15.11.1934 - 15.11.1935 námořní kapitán Takeda Moriji
15.11.1935 - 01.04.1937 námořní kapitán Hatakeyama Koichiro
01.04.1937 - 01.12.1937 námořní kapitán Matsunaga Jiro
01.12.1937 - 03.06.1938 námořní kapitán Matsuyama Mitsuharu
03.06.1938 - 15.06.1938 námořní kapitán Hirose Sueto
15.06.1938 - 15.11.1939 námořní kapitán Sato Tsutomu (od 10.10.1939 navíc "Nachi")
25.09.1940 - 20.08.1941 námořní kapitán Kiyota Takahiko
20.08.1941 - 14.11.1942 (padl) námořní kapitán Sawa Masao (posmrtně kontradmirál).


Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
URL : https://www.valka.cz/CA-Kinugasa-1926-t8909#194726Verze : 0