Main Menu
User Menu

Braväcovo

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Braväcovo
Originální název:
Original Name:
Braväcovo
Další názvy:
Other Names:
(1808) Brawacowo, (1957) Braväcovo.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°50'23.73"N 19°44'59.38"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1630
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Do roku 1957 bolo Braväcovo súčasťou obce Beňuš. V Leňšskej doline je minerálny prameň – kyselka.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.bravacovo.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-munt.html#U
URL : https://www.valka.cz/Bravaecovo-t126242#428257Verze : 0
MOD