Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 143 [1943-1944]

Bombing Squadron 143 / VB-143

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 143
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 143
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 143
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.06.1943-16.08.1943 Letecké křídlo floty 12
16.08.1943-10.05.1944 Letecké křídlo floty 16
10.05.1944-24.06.1944 Letecké křídlo floty 11
24.06.1944-05.07.1944 Letecké křídlo floty 12
05.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
15.06.1943-26.07.1943 ?, NAS Deland
26.07.1943-16.08.1943 ?, NAAS Boca Chica
16.08.1943-28.01.1944 ?, NAF Recife
28.01.1944-10.05.1944 ?, Ipitanaga Field
10.05.1944-24.06.1944 ?, Hato Field
24.06.1944-01.10.1944 ?, NAAS Boca Chica

Velitel:
Commander:
15.06.1943-04.06.1944 Hoover, Charles D. (Lieutenant Commander)
04.06.1944-01.10.1944 David, Edmonds (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1943-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-143-1943-1944-t217163#609477Verze : 1
MOD