Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 143 [1944-1944]

Patrol Bombing Squadron 143 / VPB-143

Hliadková bombardovacia peruť 143

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 143
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 143
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 143
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 143
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-28.04.1945 Letecké křídlo floty 5
28.04.1945-20.06.1945 Letecké křídlo floty 9
20.06.1945-22.08.1945 Letecké křídlo floty 14
22.08.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-28.04.1945 ?, NAAS Boca Chica
28.04.1945-19.05.1945 New York, NAS New York
19.05.1945-20.06.1945 North Kingstown, NAS Quonset Point
20.06.1945-21.08.1945 San Diego, NAAS Camp Kearny
21.08.1945-15.05.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1944-DD.MM.1946 David, Edmonds (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.11.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.06.1945-15.05.1946 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-143-1944-1944-t217162#609476Verze : 1
MOD