Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 137 [1943-1944]

Bombing Squadron 137 / VB-137

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 137
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 137
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 137
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.02.1943-16.05.1943 Letecké křídlo floty 8
16.05.1943-30.06.1943 Letecké křídlo floty 2
30.06.1943-15.01.1944 Letecké křídlo floty 1
15.01.1944-02.03.1944 Letecké křídlo floty 2
02.03.1944-15.08.1944 Letecké křídlo floty 8
15.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
17.02.1943-16.05.1943 Alameda, NAS Alameda
16.05.1943-DD.01.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.01.1944-24.03.1944 Alameda, NAS Alameda
24.03.1944-01.08.1944 ?, NAAS Crows Landing
01.08.1944-15.08.1944 Alameda, NAS Alameda
15.08.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
16.02.1943-02.03.1944 Sanders, Edward R. (Lieutenant Commander)
02.03.1944-01.10.1944 Porter, J. A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-137-1943-1944-t216896#608848Verze : 1
MOD