Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 137 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 137 / VPB-137

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 137
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 137
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 137
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-15.10.1944 Letecké křídlo floty 2
15.10.1944-29.11.1944 Letecké křídlo floty 17
29.11.1944-08.06.1945 Letecké křídlo floty 10
08.06.1945-09.07.1945 Letecké křídlo floty 2
09.07.1945-20.07.1945 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-09.07.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
09.07.1945-20.07.1945 Coronado, NAS San Diego Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1944-20.07.1945 Porter, J. A. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-20.07.1945 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-137-1944-1945-t216895#608847Verze : 1
MOD