Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 114 [1943-1944]

Bombing Squadron 114 / VB-114

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 114
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 114
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 114
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.08.1943-21.02.1944 Letecké křídlo floty 5
21.02.1944-17.06.1944 Letecké křídlo floty 15
17.06.1944-28.07.1944 Letecké křídlo floty 7
17.06.1944-28.07.1944 Letecké křídlo floty 15
28.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 7
28.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 9
28.07.1944-01.10.1944 Velitelství pobřežního letectva
Dislokace:
Deployed:
26.08.1943-14.10.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
14.10.1943-21.02.1944 Virginia Beach, NAAS Oceana
21.02.1944-20.07.1944 Kenitra, NAS Port Lyautey /
20.07.1944-01.10.1944 ?, NAF Terceirca Isl. (Azores)

Velitel:
Commander:
26.08.1943-28.09.1943 Jack, Ricahrd G. (Lieutenant Commander)
28.09.1943-26.08.1944 McAlpine, Lloyd H. (Lieutenant Commander)
26.08.1944-01.10.1944 Higgins, Donald C. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.08.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-114-1943-1944-t207807#588478Verze : 1
MOD