Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 114 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 114 / VPB-114

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 114
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 114
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 114
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 114
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-14.02.1945 Letecké křídlo floty 7
01.10.1944-14.02.1945 Letecké křídlo floty 9
01.10.1944-14.02.1945 Velitelství pobřežního letectva
14.02.1945-29.05.1945 Letecké křídlo floty 9
29.05.1945-22.11.1945 Letecké křídlo floty 11
22.11.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-29.11.1945 ?, NAF Terceirca Isl. (Azores)
29.11.1945-15.05.1946 Edenton, NAS Edenton

Velitel:
Commander:
01.10.1944-29.05.1945 Higgins, Donald C. (Lieutenant Commander)
29.05.1945-16.04.1946 Smith, Gordon W. (Lieutenant Commander)
16.04.1946-15.05.1946 Cain, E. V. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-15.05.1946 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-114-1944-1946-t207806#588477Verze : 1
MOD