Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 103 [1943-1944]

Bombing Squadron 103 / VB-103

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 103
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 103
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 103
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1943-29.04.1943 Letecké křídlo floty 14
29.04.1943-30.04.1943 Letecké křídlo floty 5
30.04.1943-15.05.1943 Letecké křídlo floty 9
15.05.1943-01.01.1944 Letecké křídlo floty 7
01.01.1944-01.10.1944 19. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
15.03.1943-29.04.1943 San Diego, NAAS Camp Kearny
29.04.1943-30.04.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
30.04.1943-DD.05.1943 North Kingstown, NAS Quonset Point
DD.05.1943-DD.08.1943 ?, NAF Argentia /
DD.08.1943-DD.09.1943 St Eval, NAF St. Eval
DD.09.1943-01.10.1944 ?, RAFB/NAF Dunkeswell

Velitel:
Commander:
15.03.1943-20.08.1943 Easton, William T. (Lieutenant Commander)
20.08.1943-08.07.1944 von Bracht, William G. (Lieutenant Commander)
08.07.1944-01.10.1944 Bettens, Warren J. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.03.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-103-1943-1944-t215573#605302Verze : 1
MOD