Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 103 [1944-1945]

Patrol Bombing Squadron 103 / VPB-103

Hliadková bombardovacia peruť 103

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 103
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 103
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 103
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-04.06.1945 19. skupina RAF
04.06.1945-24.06.1945 Letecké křídlo floty 5
24.06.1945-31.08.1945 Letecké křídlo floty 8
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-04.06.1945 ?, RAFB/NAF Dunkeswell
04.06.1945-24.06.1945 Virginia Beach, NAS Norfolk
24.06.1945-31.08.1945 Alameda, NAS Alameda

Velitel:
Commander:
01.10.1944-04.08.1945 Bettens, Warren J. (Commander)
04.08.1945-31.08.1945 Reid, Lucius L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.06.1945-31.08.1945 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-103-1944-1945-t215572#605301Verze : 1
MOD