Main Menu
User Menu

Bacúch

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Bacúch
Originální název:
Original Name:
Bacúch
Další názvy:
Other Names:
(1563) Bazuch, Batzuch, Watzuch, (1808) Baczuch; maďarsky Vacok
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'24.46"N 19°48'28.76"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1563
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky z roku 1863.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Pri obci sa nachádza štátna prírodná rezervácia Bacúšska jelšina. V Bacúšskej doline je minerálny prameň.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Bacuch-t126240#428255Verze : 0
MOD