Main Menu
User Menu

Abovce

okr. Rimavská Sobota

     
Název:
Name:
Abovce
Originální název:
Original Name:
Abovce
Další názvy:
Other Names:
(1339) Abafalwa, (1382) Hanua, (1920) Abovce; maďarsky Abafalu
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rimavská Sobota
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°19'07.78"N 20°20'21.66"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1339
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaštieľ klasicistickýs barokovými prvkami z r. 1810,
- Hospodárske budovy klasicistické
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938 až 1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.buyflags.eu
URL : https://www.valka.cz/Abovce-t127175#430504Verze : 0
MOD