Main Menu
User Menu

68. motostřelecký pluk [1958-1991]

68th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
68. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
68. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
12. střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
68. mechanizovaný pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.11.1991 15. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-01.11.1991 Vimperk, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.09.1959-05.10.1961 Zíka, Miloslav (Major)
05.10.1961-DD.07.1962 Zíka, Miloslav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-01.11.1991 1. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 2. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 Tankový prapor
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-01.11.1991 Motostřelecký pluk československých bojovníků ve Španělsku
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-01.11.1991 VÚ 9376 Vimperk
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 68. motostřelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/68-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54681#201906Verze : 0
MOD