Main Menu
User Menu

6. sborová oblast [1920-1941]

6th Corps Area

     
Název:
Name:
6. sborová oblast
Originální název:
Original Name:
6th Corps Area
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Střední department
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1941
Nástupce:
Successor:
Velitelství služeb 6. sborové oblasti
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.08.1920-DD.05.1941 Ministerstvo války
Dislokace:
Deployed:
20.08.1920-10.10.1921 Lake Forest, Fort Sheridan
10.10.1921-DD.05.1941 Chicago, ?

Velitel:
Commander:
20.08.1920-02.04.1921 Wood, Leonard (Major General)
02.04.1921-03.10.1922 Bell, George (Major General)
03.10.1922-02.12.1922 Moseley, George Van Horn (Brigadier General)
02.12.1922-10.07.1925 Hale, Harry Clay (Major General)
12.07.1925-25.10.1926 Graves, William (Major General)
25.10.1926-09.03.1927 Lenihan, Michael (Brigadier General)
09.03.1927-17.03.1928 Lassiter, William (Major General)
17.03.1928-06.04.1929 Malone, Paul (Major General)
07.04.1929-11.11.1933 Parker, Frank (Major General)
22.10.1933-16.10.1934 Brown, Preston (Major General)
16.10.1934-01.02.1935 Bolles, Frank (Brigadier General)
01.02.1935-01.05.1936 McCoy, Frank (Major General)
02.05.1936-07.05.1936 Hagood, Johnson (Major General)
07.05.1936-14.05.1936 Merrill, Dana (Brigadier General)
14.05.1936-01.06.1936 Herron, Charles (Brigadier General)
01.06.1936-17.12.1936 Kilbourne, Charles E. (Major General)
17.12.1936-15.09.1937 Herron, Charles (Major General)
15.09.1937-31.10.1938 Drum, Hugh (Major General)
05.11.1938-10.10.1940 Ford, Stanley H. (Major General)
10.10.1940-DD.05.1941 Bonesteel, Charles (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.12.1925-05.09.1928 506. pěší prapor
10.12.1925-05.09.1928 530. pěší prapor
20.01.1926-05.09.1926 532. pěší prapor
20.01.1926-05.09.1926 533. pěší prapor
25.01.1926-05.09.1928 531. pěší prapor
05.06.1936-01.10.1936 5. útočné křídlo
05.06.1936-20.10.1939 93. bombardovací peruť
01.09.1936-01.01.1938 5. útočné křídlo

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS
URL : https://www.valka.cz/6-sborova-oblast-1920-1941-t124224#459784Verze : 7
MOD

Hlavní základny, letiště a výcviková zařízení na území 6. sborové oblasti




Pravidelná armádaNárodní gardaOrganizovaná záloha
Fort Brady, MICamp Douglas, WI
-> Camp Williams, WI
Chicago Municipal Airport, IL
Chanute Field, ILCamp Grant, ILPeoria Tank Training Center, IL
Camp Custer
-> Fort Custer, MI
Camp Grayling, MI
Fox Field, MICamp Lincoln, IL
Jefferson Barracks, MOCamp Logan, IL
Scott Field, ILCamp McCoy, WI
Selfridge Field, MIStackhouse Field, WI
Fort Sheridan, IL
Fort Wayne, MI
URL : https://www.valka.cz/6-sborova-oblast-1920-1941-t124224#567918Verze : 2
MOD