Main Menu
User Menu

5. oddělení (obranného zpravodajství) hlavního štábu [1946-1950]

5th Department (Defence Intelligence) of Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
5. oddělení (obranného zpravodajství) hlavního štábu
Originální název:
Original Name:
5. oddělení (obranného zpravodajství) hlavního štábu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní správa obranného zpravodajství
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1950
Nástupce:
Successor:
Hlavní informační správa
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.05.1946-15.08.1950 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
01.05.1946-15.08.1950 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.05.1946-DD.11.1948 Reicin, Bedřich (Plukovník)
DD.11.1948-01.12.1949 Musil, Josef (Plukovník)
01.12.1949-15.08.1950 Musil, Josef (Brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Hlavní štáb branné moci)
URL : https://www.valka.cz/5-oddeleni-obranneho-zpravodajstvi-hlavniho-stabu-1946-1950-t123475#420669Verze : 0
MOD