33. stíhací skupina [1942-1946]

33rd Fighter Group

Vytvořena jako 33rd Pursuit Group (Interceptor) 20.11.1940
Aktivována 15.1.1941
Přetvořena na 33rd Fighter Group v květnu 1942
Deaktivována 8.12.1945
Aktivována 20.8.1946
Přetvořena na 33rd Fighter - Interceptor Group v lednu 1950
Deaktivována 6.2.1952
Přetvořena na 33rd Fighter Group (Air Defense)
Aktivována 18.8.1955


SQUADRONY
58th - 1941 - 1945; 1946 - 1952; 1955
59th - 1941 - 1945; 1946 - 1952
60th - 1941 - 1945; 1946 - 1952; 1955


STATIONS
Garden City, Mitchel Field , 15.1.1941
Philadelphia, Philadelphia Municipal Airport , 13.12.1941 - říjen 1942
Kenitra, Port Lyautey Airfield / , 10.11.1942
Casablanca, Casablanca Airfield / , 13.11.1942
Telerghma, Telergma Airport / , 24.12.1942
Thelepte, Thelepte Airfield / , 7.1.1943
Youks-les-Bains, Youks les Bains Airfield / , 8.2.1943
Telerghma, Telergma Airport / , 20.2.1943
Ouled Hamla, Berteaux Airfield / , 2.3.1943
El Ksour, Ebba Ksour Airfield / , 12.4.1943
Menzel Temime, Menzel Temime Airfield / , 20.5.1943
Sousse, Sousse Airfield / , 9.6.1943
Pantelleria, Pantelleria Airfield / , 19.6.1943
Licata, Licata Airfield / , 18.7.1943
Paestum, Paestum Airfield / , 13.9.1943
Naples, Santa Maria Airfield / , 18.11.1943
Cercola, Cercola Airfield / , 1.1. - únor 1944
Karachi, Karachi Airport / , 20.2.1944
Chengdu, Shwangliu Airfield / , 18.4.1944
Changshan, Pungchacheng Airfield / , 9.5.1944
Chabua, Nagaghuli Airfield / , 3.9.1944
Sahmaw, Sahmaw Airfield / , 26.12.1944
Bishnupur, Piardoba Airfield / , 5.5. - 15.11.1945
Orangetown, Camp Shanks , 7. - 8.12.1945
Munich, Army Air Force Station Neubiberg / , 20.8.1946
Bad Kissingen, Army Air Force Station Bad Kissingen / , červenec - 25.8.1947
25.08.1947-15.09.1947 Camp Springs, Andrews Field
16.09.1947-12.01.1948 Roswell, Roswell Air Force Base
12.01.1948-16.11.1948 Roswell, Walker Air Force Base
Mashpee, Otis Air Force Base , 16.11.1948 - 6.2.1952
Mashpee, Otis Air Force Base , 18.8.1955


COMMANDERS
Maj Minthorne W Reed, leden 1941
Col Elwood R Quesada, 7.10.1941
Col William W Momyer, 29.6.1942
Col Loring F Stetson Jr, 17.10.1943
Lt Col Oliver G Cellini, 7.6.1944
Col David D Terry Jr, 9.9.1944
Col Frank L Dunn, 2.3.1945 - neznámé datum
Col Barton M Russell, 20.8.1946
Lt Col Albert A Cory, neznámé datum
Col Gwen G Atkinson, leden 1948
Lt Col Woodrow W Korges, květen 1949
Col Charles H MacDonald, srpen 1949
Col Harrison R Thyng, 15.6.1950
Lt Col Willard W Millikan, srpen 1951 - 6.2.1952
Col Fred G Hook Jr, 1955


CAMPAIGNS
Air Combat, EAME Theater
Algeria - French Morocco
Tunisia
Sicily
Naples - Foggia
Anzio
Rome - Arno
India - Burma
China Defensive
Central Burma


DECORATIONS
Distinguished Unit Citation - Central Tunisia, 15.1.1943
URL : https://www.valka.cz/33-stihaci-skupina-1942-1946-t7360#17677Verze : 11
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!