Main Menu
User Menu

314. smíšené křídlo [1946-1948]

314th Composite Wing

     
Název:
Name:
314. smíšené křídlo
Originální název:
Original Name:
314th Composite Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1946
Předchůdce:
Predecessor:
314. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1948
Nástupce:
Successor:
314. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.04.1946-15.05.1946 20. letecká armáda
15.05.1946-30.05.1946 5. letecká armáda
30.05.1946-31.05.1946 5. velitelství bombardovacího letectva
31.05.1946-20.08.1948 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.04.1946-15.05.1946 Yigo, North Field
15.05.1946-20.08.1948 Sayama, Johnson AB /

Velitel:
Commander:
15.05.1946-30.05.1946 -, - (-)
31.05.1946-30.07.1946 Crabb, Jarred V. (Brigadier General)
30.07.1946-23.08.1946 Wheeler, Clarence D. (Colonel)
23.08.1946-18.02.1947 Hutchison, David W. (Brigadier General)
18.02.1947-03.06.1947 Thatcher, Herbert B. (Brigadier General)
03.06.1947-28.05.1948 Underhill, Edward H. (Colonel)
28.05.1948-05.08.1948 Clifton, Ray W. (Colonel)
05.08.1948-18.08.1948 Hall, Thomas B. (Colonel)
18.08.1948-20.08.1948 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.05.1946-18.08.1948 3. bombardovací skupina
01.06.1946-18.08.1948 49. stíhací skupina
15.04.1947-18.08.1948 71. průzkumná skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/314-smisene-kridlo-1946-1948-t139335#453482Verze : 0
MOD