Main Menu
User Menu

314. bombardovací křídlo, velmi těžké [1944-1946]

314th Bombardment Wing, Very Heavy

     
Název:
Name:
314. bombardovací křídlo, velmi těžké
Originální název:
Original Name:
314th Bombardment Wing, Very Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.04.1946
Nástupce:
Successor:
314. smíšené křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.04.1944-08.06.1944 2. letecká armáda
08.06.1944-16.07.1945 21. velitelství bombardovacího letectva
16.07.1945-15.04.1946 20. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
23.04.1944-09.12.1944 Colorado Springs, Peterson Army Air Base
16.01.1945-15.04.1946 Yigo, North Field

Velitel:
Commander:
23.04.1944-20.05.1944 -, - (-)
21.05.1944-01.06.1944 Mace, Donald (Lieutenant Colonel)
01.06.1944-15.06.1944 Ramey, Roger M. (Brigadier General)
15.06.1944-24.06.1944 Wheless, Hewitt T. (Lieutenant Colonel)
24.06.1944-29.08.1944 Fowler, John G. (Colonel)
29.08.1944-23.07.1945 Power, Thomas S. (Brigadier General)
23.07.1945-DD.09.1945 Storrie, Carl R. (Colonel)
DD.09.1945-DD.11.1945 ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.01.1945-15.05.1946 19. bombardovací skupina, velmi těžká
18.02.1945-27.12.1945 39. bombardovací skupina (velmi těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/314-bombardovaci-kridlo-velmi-tezke-1944-1946-t139334#453481Verze : 0
MOD