Main Menu
User Menu

3. pěší brigáda [1917-1925]

3rd Infantry Brigade

     
Název:
Name:
3. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
3rd Infantry Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1917
Předchůdce:
Predecessor:
1. provizorní brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
23.03.1925
Nástupce:
Successor:
3. brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.10.1917-23.03.1925 2. divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?
DD.MM.1919-DD.MM.1922 San Antonio, Camp Travis
DD.MM.1922-23.03.1925 San Antonio, Fort Sam Houston

Velitel:
Commander:
06.10.1917-16.02.1918 Wright, Walter K. (Colonel)
16.02.1918-08.05.1918 Lewis, Edward M. (Colonel)
08.05.1918-15.07.1918 Lewis, Edward M. (Brigadier General)
15.07.1918-17.10.1918 Ely, Hanson E. (Brigadier General)
17.10.1918-02.11.1918 Van Horn, Robert O. (Colonel)
02.11.1918-23.11.1918 Rhea, James C. (Colonel)
23.11.1918-02.02.1919 Kilbourne, Charles E. (Brigadier General)
23.02.1919-12.04.1919 Darrah, Thomas W. (Brigadier General)
09.07.1919-DD.08.1919 Eaton, Harry A. (Colonel)
DD.10.1919-15.02.1920 Scott, William S. (Brigadier General)
15.02.1920-11.08.1920 Eaton, Harry A. (Colonel)
11.08.1920-05.09.1920 Slavens, Thomas H. (Colonel)
05.09.1920-16.07.1921 Ely, Hanson E. (Brigadier General)
16.07.1921-24.07.1921 Ovenshine, Alexander T. (Colonel)
24.07.1921-11.08.1921 Nash, Benjamin R. (Lieutenant Colonel)
11.08.1921-23.03.1925 Brown, Preston (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Order of Battle of the United States Land Forces in the World War. American Expeditionary Forces. Volume 2: Divisions, Center of Military History, United States Army, Washington, 1988
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
URL : https://www.valka.cz/3-pesi-brigada-1917-1925-t197526#567445Verze : 4
MOD