Main Menu
User Menu

3. brigáda [1925-1936]

3rd Brigade

     
Název:
Name:
3. brigáda
Originální název:
Original Name:
3rd Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
3. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
3. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1925-24.08.1936 2. divize
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-24.08.1936 San Antonio, Fort Sam Houston

Velitel:
Commander:
25.03.1925-09.02.1926 McCleve, Robert (Colonel)
09.02.1926-08.03.1927 McCoy, Frank R. (Brigadier General)
08.03.1927-09.06.1927 Clark, Charles B. (Colonel)
09.06.1927-13.11.1928 Fiske, Harold B. (Brigadier General)
13.11.1928-19.12.1931 Cocheau, Frank S. (Brigadier General)
19.12.1931-18.03.1932 Ovenshine, Alexander T. (Colonel)
18.03.1932-19.05.1934 Howland, Charles R. (Brigadier General)
19.05.1934-28.05.1934 Higgins, James A. (Colonel)
28.05.1934-24.08.1936 Ovenshine, Alexander (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/3-brigada-1925-1936-t197949#568199Verze : 4
MOD