Main Menu
User Menu

27.03.2014 - NATO připravuje plány na posílení vojenských jednotek na východní hranici aliance

Prezident USA Obama se v Bruselu se setkal šéfem NATO Andersem Foghem Rasmussenem a ukrajinské události byly jedním z hlavních témat jednání.
Američané chtějí podle Obamy v rámci aliance prověřit, zda jsou vojenské plány na ochranu členských zemí ve střední a především východní Evropě aktuální. Už ministři zahraničí osmadvacítky by počátkem dubna mohli jednat, jak posílit vojenskou přítomnost na východní hranici NATO. Podle poradce pro národní bezpečnost Bena Rhodese by mělo jít především o podporu Polska a tří pobaltských republik - Litvy, Lotyšska a Estonska.
V této souvislosti Obama apeloval na evropské spojence kvůli snižujícím se výdajům na obranu. "Krize na Ukrajině nám připomíná, že svoboda není zadarmo," řekl Obama.
Bývalý britský náčelník štábu Richard Dannatt vyzval vládu, aby ustoupila od radikálního snížení počtu svých vojáků.
S ožívajícím Ruskem je pro Západ, vedený Spojenými státy, nevhodný okamžik pro ukazování slabosti, řekl Dannatt.


www.novinky.cz
www.natoaktual.cz
URL CZ: https://www.valka.cz/27-03-2014-NATO-pripravuje-plany-na-posileni-vojenskych-jednotek-na-vychodni-hranici-aliance-t170592#509568Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/27-03-2014-NATO-pripravuje-plany-na-posileni-vojenskych-jednotek-na-vychodni-hranici-aliance-t170592#509568Version : 0
MOD