24.01.2008 - Lednice otočila letadlovou loď zpět do přístavu

No asi by stálo za zmínku sdělit o jakou lednici se jedná.
Určitě nejde o chladničku v kapitánově kajutě ale o chladící box respektive část skladu potravin pro celou posádku.
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242735 Verze : 0
No je to tak trochu ukázka "novinařiny" v podání "novinek". V anglicky psaném textu je to poněkud jinak, v poněkud původnějším textu se píše : "She has a minor problem with her refrigeration unit. It hasn't broken down but because she was off the south coast, the sensible thing was for her to come in and get that fixed before she goes off again." ve volném překladu je to asi toto "loď měla menší problém s chladící jednotkou. Ta nebyla pokažená (poškozená), ale protože loď byla poblíž jižního pobřeží, bylo rozumnější ji vrátit zpět a pokračovat po opravě. (slovo SHE se týká lodi ta je v angličtině brána jako člověk) V reálu se tedy zřejmě ukázalo že na chladicí jednotce je nějaký problém a námořnictvo rozhodlo že loď bude opravena doma (protože to bylo blízko) než to opravovat na cestě. V jiných zprávách se mluví o tom že šlo o ledničku na maso. Obecně mají skoro všechny zdroje prakticky stejné znění (možná prohlášení námořnictva) a celkem se na to dívají dost klidně (krom pár bulvárů) jako na věc co se prostě občas stane. Je ale zmiňováno že loni došlo na této lodi k otravě několika (7 ? ) námořníků plyny z toalety.
A jen tak mimochodem novinky to v podstatě doslova "obšlehly" z internetové verze deníku Sun, což je známý bulvár (článek je tady : www.thesun.co.uk)
zdroj citátu o poruše je zde:
uk.news.yahoo.com
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242742 Verze : 0
No tak nebuďte takový suchaři, člověk to tady chce trochu odlehčit po těch průserech a katastrofách a vy na něj takhle.
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242767 Verze : 0
to nebylo na tebe Smile ale na naše novináře kteří přebírají zprávy z něčeho jako je náš "Blesk" nebo "Šíp", je jasné že kdyby je převzali z něčeho solidnějšího museli by buď tu zprávu mít krátkou, nebo by si museli něco zjistit a možná i (nedejpánbu) myslet. Bohužel většina podobných senzací je často podobná. Stačí se dívat na nový pořad veřejnoprávní TV "Detektor" podobnou snůšku blbostí jen tak neuvidíte, navíc to myslím pro ně někdo dělá na objednávku (asi je těch xy zaměstnanců málo) poslední byl o "Pensylvánském experimentu" a obávám se že to půjde v blbosti těžko překonat Smile .
Co se týče HMS Ilustrious nějak mi to nedá, jsme servr o vojenství a tak jsem to musel uvést na reálnější míru Smile , ten bulvár je sice méně suchý, ale ta realita se tam trochu ztrácí. Na druhou stranu zase nás (tedy spíš tebe) na to upozornil. Na těch pár řádek v normálním tisku bych nejspíš ani nekouk Smile
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242789 Verze : 0
Příteli bitaxi, klídek. Buď bez obav. Naši dokonale profesionální investigativní novináři s čichem na žhavé novinky z celého světa zajisté na něco přijdou. A poté, co článek ze spolehlivého zdroje - bulvár je ideální - proženou překladačem, je senzace na světě. A neměj strach. Své cti dbalý investigativní novinář nemyslí a myslet nehodlá. Nemůže ani v případě, že by (možná Embarassed ) sám chtěl. Jeho obvyklý čtenář totiž také této činnosti dvakrát přehnaně neholduje. A pak by mu nemusel rozumět Rolling Eyes . A normální člověk se podívá jinde, např. na seriózní server www.valka #Fade in , a ví.
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242798 Verze : 0
Njn naši novináři - to už je stará obehraná písnička dobře to přirovnal pan Kraus ve svém pořadu Uvolněte se prosím - ono není tak zlé když někdo řekne lež jako když řekne jen část pravdy (ta která se mu více hodí pochopitelně) - je to asi stejně jakoby někdo napsal např. v rubrice sport že ten a ten brankář zase dostal gól (a to že on dostal jen 1 protihráči třeba dva nezmíní). Tedy je to vystižené dost dobře - opravdu to tak vypadá že novinář musí udělat tři věci najít si článek, ten prohnat překladačem a následně jen uhladit (tzn. aby byl stylicticky fit ). Ale co se s těma našima novinářema dá dělat stejně je víc zajímá kdo si zrovna třeba nechal zvětšit poprsí.
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242801 Verze : 0
to Standa, to nemá namyšlený Kraus ze své hlavy, to je starý vtip z dob socíku, je to asi takhle: soutěží američané a rusové kdo má ryclejší auto, no a rusové prohrají. Druhý den vyjde v Pravdě zpráva "ve včerejším závodě obsadil sovětský vůz hezké druhé místo, američané skončili předposlední"
Je to vlastně pravda, jen to podání navozuje že to bylo celé jinak.
to Aubis já se moc nebojím že by naši novináři "prozřeli" , spíš mne (jako obvykle) štve, když mi nějaký novinářský "hrdina" v TV (nebo i jinde) snaží tvrdit jak je to náročná profese, jak je třeba jim přidat ze státních peněz (to třeba té TV) a jak jsou "veřejnoprávní", tedy jak slouží veřejnosti (nějak nevím v čem). Jinak už jsem si zvykl, noviny si raději nekupuju (už i HN se dost pokazili) neb o žádných normálních (třeba jako Times) nevím. Na netu obvykle čtu raději věci označené jako subjektivní pohled, (gentlemanův deníček, Dfens...) prostě se míň naštvu. Možná i to má na svědomí můj větší zájem o historii Smile (takže je to možná vina novinářů Smile ) Jo a s těmi čtenáři, já se nějak asi stýkám s lidmi co jim noviny taky lezou na nervy, takže asi nejsem sám kdo si z novin kupuje jen občas DVD (bez novin Smile ) a zprávy o to co mne zajímá obvykle lovím někde jinde (třeba i z těch cizích novin, co se netváří jako solidní tisk Smile , jako je Sun nebo Guardian. Naštěstí si ještě pamatuju ruštinu takže na lecos se kouknu i k bývalým kamarádům v azbukou píšící části světa Smile
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242805 Verze : 0
PS: Proto jsem psal taky lednice už v nadpisu (i když jsem to bral jako zprávu spíše pro pobavení a nesnažil s o nějakou extra přesnost), což je podle mě ekvivalent pro pojem "mrazící boxy" o které zřejmě šlo a ne lednička, nebo nedej bože chladnička jako píšou novinky.
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242817 Verze : 0
No ze zpráv to vyznívá spíš tak že na jednotce chlazení (tedy agregátu který tu komoru chladí) došlo k tomu že "neměl parametry", to může být cokoli od hřejícíh se ložiska po třeba hlučný chod. Agregáty jsou minimálně zdvojeny (je to běžné i v potravinářství) takže výpadek nic neohrozí. Ale celkem logicky pokud se na to přijde kus od přístavu tak se k opravě (výměně?) vrací. to zdvojení (nebo ztrojení) se dělá běžně, jde o prachy protože nechat zkazit x tun potravin je docela drahá sranda. To že by to omezilo akceschopnost lodi je samozřejmě nasnadě, ale spíš jde o peníze (těch konfliktů co trvají dlouho a jsou daleko od zdrojů je minimum, navíc loď operuje ve svazu takže by ji to spíš ztížilo práci než znemožnilo).
Ostatně v původní zprávě šlo spíš o to že loď byla po opravě, kde se na to asi mělo přijít (což mají asi pravdu) než o ten návrat, časová rezerva pro nástup do určeného prostoru to myslím spolehlivě kryje.
URL : https://www.valka.cz/24-01-2008-Lednice-otocila-letadlovou-lod-zpet-do-pristavu-t69045#242827 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více