Main Menu
User Menu

22. gardová motostřelecká brigáda [1943-1945]

22nd Guards Motor Rifle Brigade / 22-я гвардейская мотострелковая бригада

     
Název:
Name:
22. gardová motostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
22-я гвардейская мотострелковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
13. motostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
11.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.07.1943-11.05.1945 6. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.07.1943-25.07.1944 Michajlov, Nikolaj Lavrentějevič (Polkovnik / Полковник)
20.08.1944-11.05.1945 Bogdanov, Chamza Salimovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.07.1943-30.12.1944 Saveljev, Michail Fjodorovič (Podpolkovnik / Подполковник)
30.12.1944-11.05.1945 Šternberg, David Isakovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/msbr/gvmsbr22.html
URL : https://www.valka.cz/22-gardova-motostrelecka-brigada-1943-1945-t177591#522869Verze : 0
MOD