Main Menu
User Menu

22.03.2010 - Otázka přijetí Bulavy do výzbroje bude vyřešena toto léto

Вопрос о принятии на вооружение Булавы

"Nastávající zkoušky balistické rakety pro ponorky "Bulava", které proběhnou v letošním létě, budou mít zásadní vliv na její přijetí do výzbroje", řekl v sobotním vysílání rádiové stanici "Echo Moskvy" první zástupce hlavního štábu vojenského námořnictva RF (dále VMF RF), vice-admirál Oleg Burrcev.


Již dříve informoval vysoce postavený funkcionář hlavního štábu VMF RF agenturu RIA Novosti, že provedení řádného cyklu zkoušek Bulavy se starty jak z paluby experimentální ponorky třídy Projekt 941UM Dmitrij Donskoj (klasifikave NATO Tajfun), tak i z paluby jejího základního nosiče, SSBN třídy Projekt 955 Borej Jurij Dolgorukij, které jsou plánovány na konec června tohoto roku (viz aktualita "Skúšky rakiet Bulava sú plánované na koniec júna").


"Napřed byly prodlouženy zkoušky BR "Bulava" z TK-208 Dmitrij Donskoj, pro přijetí podvodního komplexu 'ponorka - balistická raketa' do výzbroje budeme ve zkouškách pokračovat už konkrétně z paluby ponorek třídy Borej, což obnáší několik raketových střeleb v souhlasu s programem zkoušek", řekl Burcev.


Burcev také poznamenal, že VMF RF "... doufají, že v tomto roce budou problémy s raketou "Bulava" vyřešeny a podvodní komplex Borej bude přijat do výzbroje.".


"Myslím si, že léto bude rozhodující pro přijetí komplexu "Bulava" do výzbroje", zdůraznil Burcev.Zdroj:
Novosti VPK - vpk.name
URL : https://www.valka.cz/22-03-2010-Otazka-prijeti-Bulavy-do-vyzbroje-bude-vyresena-toto-leto-t93940#351898Verze : 0