Main Menu
User Menu

21. protiletadlová dělostřelecká divize [1943-1945]

21st Anti-Aircraft Artillery Division / 21. Flak-Division

     
Název:
Name:
21. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
21. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Protiletadlová dělostřelecká brigáda VI
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1943-01.04.1944 Letecká župa XII
01.04.1944-06.09.1944 Letecká župa VII
06.09.1944-DD.02.1945 Letecká župa XIV
DD.02.1945-DD.05.1945 IV. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.03.1943-06.06.1944 Steudemann, Kurt ( )
06.06.1944-30.11.1944 Buffa, Ernst ( )
01.12.1944-08.05.1945 Gröpler, Erich ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/21fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/21-protiletadlova-delostrelecka-divize-1943-1945-t2665#425834Verze : 0
MOD