Main Menu
User Menu

2. obrněná brigáda [1940-1942]

2nd Armored Brigade

     
Název:
Name:
2. obrněná brigáda
Originální název:
Original Name:
2nd Armored Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1940-DD.01.1942 2. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
15.07.1940-13.12.1940 Columbus, Fort Benning
13.12.1940-17.12.1940 Panama City
17.12.1940-12.08.1941 Columbus, Fort Benning
12.08.1941-29.09.1941 Grand Cane
29.09.1941-02.11.1941 Columbus, Fort Benning
02.11.1941-01.12.1941 Fort Jackson
01.12.1941-DD.01.1942 Columbus, Fort Benning

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1940-01.01.1942 66. obrněný pluk (lehký)
15.07.1940-01.01.1942 67. obrněný pluk (střední)
01.08.1940-01.01.1942 68. obrněný pluk (lehký)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/2-obrnena-brigada-1940-1942-t161919#492200Verze : 1
MOD