Main Menu
User Menu

2. dělostřelecká brigáda [1993-1997]

2nd Artillery Brigade

     
Název:
Name:
2. dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
2. dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1993
Předchůdce:
Predecessor:
2. dělostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1997
Nástupce:
Successor:
3. mobilizační základna
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1993-31.03.1994 Vojenské velitelství Střed
01.04.1994-30.06.1997 2. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1993-30.06.1997 Pardubice, ?
Velitel:
Commander:
01.01.1993-DD.MM.1995 Kozár, Viliam (Podplukovník)
DD.MM.1995-30.06.1997 Hlavatý, Jaroslav (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR dělostřelecký oddíl (152 mm ShKH vz. 77)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR dělostřelecký oddíl (152 mm ShKH vz. 77)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR dělostřelecký oddíl (D-30)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR dělostřelecký oddíl (D-30)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR raketometný oddíl (122 mm RM vz.70)
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz/
URL : https://www.valka.cz/2-delostrelecka-brigada-1993-1997-t124675#424337Verze : 0
MOD