10.11.2015 - Turecko požaduje mezinárodní pozemní intervenci v Sýrii

Podle tureckého premiéra by mezinárodní společenství mělo do bojů v Sýrii vyslat pozemní jednotky. Letecké údery namířené jen proti organizaci Islámský stát (IS) totiž prý nestačí.
"Potřebujeme integrovanou strategii zahrnující nálety i pozemní jednotky. Turecko to ale samo nezvládne. Pokud bude existovat koalice a velmi dobře navržená integrovaná strategie, je však Turecko připraveno se (na akci) podílet," uvedl Ahmet Davutoglu v rozhovoru pro CNN.
Strategie, kterou by Turecko považovalo za dobrou, by se však nesměla omezit pouze na boj s IS. Davutoglu dnes znovu vyzval také k vytvoření nárazníkového pásma na syrské straně společné hranice s Tureckem a rovněž ke svržení syrského prezidenta Bašára Asada.
www.ceskenoviny.cz
URL : https://www.valka.cz/10-11-2015-Turecko-pozaduje-mezinarodni-pozemni-intervenci-v-Syrii-t185792#542163 Verze : 0

Diskuse

jo jo, takova mala turecka invaze s cilem dobyt Syrii ...
URL : https://www.valka.cz/10-11-2015-Turecko-pozaduje-mezinarodni-pozemni-intervenci-v-Syrii-t185792#542164 Verze : 0
Hodilo by sa im prevalcovať Kurdské sýrske milície.... Len som zvedavý ako chcú teraz zvrhnúť Asada, keď sa tam angažujú Rusi.... Sa trocha neskoro zobudili.
URL : https://www.valka.cz/10-11-2015-Turecko-pozaduje-mezinarodni-pozemni-intervenci-v-Syrii-t185792#542168 Verze : 1
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více