Main Menu
User Menu

1. gardová motostřelecká brigáda [1942-1945]

1st Guards Motor Rifle Brigade / 1-я гвардейская мотострелковая бригада

     
Název:
Name:
1. gardová motostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
1-я гвардейская мотострелковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
14. motostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.12.1942-10.06.1945 1. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.12.1942-18.09.1944 Filippov, Georgij Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.09.1944-DD.10.1944 Gavrilov, Ivan Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
DD.10.1944-10.06.1945 Petrov, Nikolaj Pavlovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
08.12.1942-DD.06.1944 Petrov, Nikolaj Pavlovič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.06.1944-10.06.1945 Šišemorov, Nikolaj Ivanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/msbr/gvmsbr01.html
URL : https://www.valka.cz/1-gardova-motostrelecka-brigada-1942-1945-t178374#524544Verze : 0
MOD