Main Menu
User Menu

08.02.2007 - Proběhly první dvě kola volby nejvyššího velitele AČR

8.7.2007 proběhly na společném zasedání parlamentu, senátu a vlády ČR první dvě kola volby nového prezidenta ČR a nevyššího velitele AČR.Kandidáty na tuto funkci byli vybrání Václav Klaus (dosavadní prezident) a Jan Švejnar.Během 11 hodinového jednání proběhly dvě volby s těmito výsledky:


1.kolo (sněmovna/senát)


Václav Klaus 92/47
Jan Švejnar 106/32


2.kolo (výsledky nebyly do once zasedání známy,jde o neoficiální údaje)


Václav Klaus 92/48
Jan Švejnar 104/31


Oba kandidáti postoupili do třetího a závěrečného kola,které proběhne v rámci pokračování společného zasedání vlády, parlamentu a senátu ČR v sobotu 9.2.2007 v 10:00.Pokud se ani jednomu z nich nepodaří zvítězit,budou vypsány nové volby.


Zdroj:
www.novinky.cz
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243543Verze : 0
podle IDNES.cz nebyl ani ve tretim kole zvolen prezident CR, pravdepodobne nemoc/zdravotni problemy tri poslancu, kteri hlasovani dnes opustili, zapricinili, ze se nepodarilo ziskat nadpolovicni vetsinu vsech pritomnych hlasujicich, kterou je treba na vitezstvi v tretim kole ziskat. Bude tedy nasledovat nova volba. Klaus podle Idnes ziskal 139 hlasu, k vitezstvi by potreboval 140.

Celkove je volba prezidenta jednou velkou fraskou a blamazi, nedustojnou teto zeme a jejiho prezidenta, a verejne priznavam, ze sledujic tento prenos, velmi se stydim, ze jsem obcanem zeme s takovou politickou reprezentaci, ktera se za posledni dva dny na Hrade takto predvedla. Veskere vyhruzky, obvineni, napadani, spici poslanci a senatori, zmatek a chaos v hlasovani, to je skutecne neco, co se v zadne jine zemi na svete (bereme li v uvahu zeme demokraticke a "normalni"), skutecne nevidi. Abych nebyl narcen ze pomlouvam tanky, reknu tedy, ze v teto volbe je stejne jako v nasi cele politicke scene bordel jako na smetisti Very Happy
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243623Verze : 0
MOD
Je zbytečné naříkat. Máme v obou komorách parlamentu přesně ty, které jsme si zvolili. Teď to bude chtít v příštích volbách přemýšlet. A lépe vybírat. Vidět sebestředné nadutce, odtržené od reality, jak plkají nesmysli a sabotují práci, zakterou jsou - jak správně řekl v TV pan Bursík redaktorovi - placeni paušálně, ať pracují, nebo ne, je v době okolo sobotního oběda dosti náročné pro odolnost žaludku. Zahlédl jsem dopoledne v TV letmo řeč pana Paroubka. Během cca 1 minuty zaznělo 4x slovo JÁ. Může soudný člověk očekávat, že někdo takový bude hájit zájmy těch druhých? Nemusím pana Klause ani pana Švejnara. Ale vzhledem k tomu, kdo nabízí pana Švejnara, bych volil pana Klause.


2 admin. Prosím nepomlouvat ani smetiště. Na správně vedeném smetišti pořádek je. To, co nám naši doslova drazí zastupitelé předvádějí, je maximálně černou skládkou v přírodní rezervaci.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243624Verze : 0
asi tak ... jen si nejsem jist, ze temi volbami se neco vyresi, resp. ze pristi politicka represe, omluvte me, re-prase, ehm, reprezentace (cizi slova mi nikdy nesly Very Happy) bude lepsi, nez ta soucasna, vzhledem k tomu, ze neni z ceho vybirat ... byl jsem vzdy od prirozeni pravicovy, ale v soucasne chvili nemam na nasem politickem spektru koho volit ... socani a komuniste jsou mi zcela neprirozenou volbou, modre ptaky a jejich zelene teroristy spolu s luzou s kolarky bych jiz tez na svem volebnim listku nezaskrtl ... volba presidenta je jen vyvrcholenim toho, co se v nasi politicke scene deje uz nejaky ten patek - prednost dostaly skandalni pribehy toho ci onoho politika pred jejich skutecnou praci, misto vytvareni a ladeni zakonu se nasi politici predhani v lobovani tu za Cunka, to proti nemu, pak zas za Klause a proti nemu ... skandaly, jako milionove uniky z hospodareni nasi armady, mezinarodni ostuda v diskusi o umisteni radaru stejne jako posileni jednotek v Iraku a Afghanistanu a dalsi pribehy to jen dokresluji. Jak muzeme byt hrdymi obcany zeme, jejiz voleni zastupci se chovaji jako stado hovad (mily ture domaci, omluv toto prirovnani, vim, ze tve ctyri zaludky ledacos zkousnou, snad i toto) ?
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243625Verze : 0
MOD
Trhat si vlasy nad tím co se dělo nemá cenu - ani nadávat - leda si tím ulevit. Bohužel jak bylo zmíněno výše máme to co jsme si uvařili - přirovnám-li to k dortu Pejska a Kočičky máme jediný problém - zatímco jim ten dort sežral zlý pes (a pak mu bylo blbě - šak to znáte) tak za nás voliče, občany této země to nikdo nesežere - musíme tedy sami až dodna načež je nám pochopitelně blbě. Obávám se, že následující volba (kolich jich ještě bude) nedopadne asi skvěle - opět divadýlko a politický hnus celým spektrem. Snad příští prezidentskou volbu konečně dostanou do rukou občané a budou mít z čeho vybírat (ovšem přímou volbu prezidenta nám politici slibují již dlouho a kde nic tu nic). Jinak co se vysoké politiky týče chtělo by to novou krev, která myslí jak ekonomicky tak i lidsky.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243626Verze : 0
No v této situaci by snad bylo jediné možné řešení založení vlastní politické strany ... nicméně nejsem si jist zda by se tu našel někdo schopen ve zdraví přežít všechno to očerňování a častou novinářskou nekorektnost (už nejen z řad bulváru - dneska je bulvarizovaný snad každé medium).
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243627Verze : 0
Upřímě řečeno,myslím že spíš než souboj o prezidenta byla tato fraška soubojem o nový parlament.Jak se zdá,vláda je tímto definitnvně rozhádaná a myslím že nebude trvat dlouho aby se rozložil i parlament.Bohužel ani nové volby nic nevyřeší.


Jediným pozitivem této frašky bylo prosazení veřejné volby bojkotované pouze jednou stranou,byť právě tato byla důvodem pro protažení celé šarády na tak dlouho...


to Standa:Pane kolego,všiml jste si jak si premiér krásně vypůjčil žurnalistickou část jím tak kritizovaného projevu přechozího premiéra?Zdá se že ten člověk neví co chce.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243628Verze : 0

Citace - Darkfold :

Upřímě řečeno,myslím že spíš než souboj o prezidenta byla tato fraška soubojem o nový parlament.Jak se zdá,vláda je tímto definitnvně rozhádaná a myslím že nebude trvat dlouho aby se rozložil i parlament.Bohužel ani nové volby nic nevyřeší.


Jediným pozitivem této frašky bylo prosazení veřejné volby bojkotované pouze jednou stranou,byť právě tato byla důvodem pro protažení celé šarády na tak dlouho...


to Standa:Pane kolego,všiml jste si jak si premiér krásně vypůjčil žurnalistickou část jím tak kritizovaného projevu přechozího premiéra?Zdá se že ten člověk neví co chce.Bohužel - nebo spíš naštěstí jsem to vše celé nesledoval takže nemůžu soudit, ale oni - totiž Topol a já Já I. jsou jeden za 18 a druhý bez 2 za 20. Takže bych si dovedl představit co mohl asi tak prohlásit.
No je to asi stejné jako kdyby se hádali Hitler se Stalinem o to kdo je větším tyranem.
Vůbec chování politiků mi přijde dětinské - jeden si stěžuje na druhého že mu rozšlapal bábovičku ...žel tyto spory se nekonají na pískovišti.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243638Verze : 0
Darkfolde, zamysli se. Přijde ti tato tzv. veřejná volba výhrou, resp. výhrou pro občany ČR ? Mě ani náhodou.


Ta část polit. spektra, která ani nevěří vlastním poslancům (to to v té straně musí vypadat), prosadila tzv. veřejnou volbu a v lidech se jí podařilo navodit dojem, že občané si budou moci zkontrolovat, kdo jak volí atd. Iluze veskrze to falešná. Oni totiž dobře, narozdíl od běžného občana, věděli, že tzv. veřejná volba nebude volbou aklamací, kdy by každý jeden člen parlamentu vyslovil jedno jméno kandidáta, ale chuchvalcem zvedlých rukou. Přímý přenos sleduje zlomek lidí a navíc poznat v té rychlosti, kdo a jak hlasoval, bylo zhola nemožné. Skrutátoři jen dělají čárky, takže ani zpětně se nelze podívat, kdo a jak hlasoval. Takže pro občana zcela a úplně na nic. Použitelné jen pro stranické kápa, kteří měli dohled nad svými ovečkami. Jak říkám, oni to dobře věděli, co bude to "veřejné" znamenat. Je zcela evidentní, že že zde nešlo o nějaké blaho lidu, ale o čistou technologii moci, o způsob jak navýšit šance tzv. instatního antiklause. Ta volba tedy nebyla z hlediska nás občanů o nic více transparentnější než ta tajná. Takže ČSSD populisticky kritizovala ODS, že brání průhlednější volbě, a nakonec prosadila něco, co není vůbec o nic transparentnější, ale navíc je to ještě nedůstojné. Tedy já alespoň čárkující skrutátory pobíhající mezi houfy členů parlamentu jako něco důstojného neshledávám.


Bohužel media zcela selhala, jen papouškovala, že strana A je pro tajnou a strana B pro veřejnou volbu. Komerčním televizím to nevytýkám, ty jsou tu od zisku. ČT si vzhledem k počtu zaměstnanců tu práci dát mohla. Bohužel povrchnost převládá.


Klause sice nijak nadšeně a nekriticky nemusím, ale myslím, že svoji roli celkem zvládá, považuji ho za celkem dobrého prezidenta. O Švejnarovi těžko něco říkat, neb jsem od něj slyšel jen universální fráze. Bohužel se nevybíralo mezi kandidátem 1 a kandidátem 2, ale mezi kadidátem 1 a kandidátem -1.


Nepovažuju za frašku či ostudu, že obě strany využívali všech možností, jak prosadit svého kandidáta. (V tomhle mi připadá chování páně Moravce z ČT jako zcela mimo. On tu není od toho, aby hodnotil průběh čehokoli. On má přinášet informace, ne vytvářet instatní názor.) Nevadí mi, že se to protáhlo na dva dni, a že bude muset proběhnout další volba. Vadí mi, když se někdo populisticky ohání mým zájmem, a přitom hledí JEN na své zájmy. Mě tedy přišlo chování ODS, která trvala na dodrženáí tradice tajní volby, jako mnohem lepší, než to pokrytecké prosazování volby tzv. veřejné v údajném zájmu občanů.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243642Verze : 0
MOD
to Aubis, bohužel nemáš pravdu, my jsme si ty slabomyslné jedince v PS nezvolili (pokud jsi nevolil jinak a v jiných volbách než já). Volíme strany a ty si pak určí koho do PS posadí, na což už nikdo z voličů nemá pražádný vliv. Takže já sice volil stranu ale nikoli nějakého z poslanců. Jiné je to u senátorů, kteří se pokud se pamatuji volí přímo, zde je ale zase doložka o věku zajišťující "dámy" v přechodu a senilní dědky.
Mimochodem právě to že na volbu poslance nemá nikdo z vás vliv činí "veřejnou" volbu poněkud nesmyslnou, i pokud zjistíte jak který z nich volil, k ničemu vám to nebude. O tom jestli dosedne tučným zadkem do židle rozhodne jeho strana, takže milí kolezi, v reálu je to v podstatě jen o tom že šéfové strany mají větší kontrolu nad svými "ovečkami" nic víc a nic míň. Pro nadšence "veřejné" volby je to informace naprosto k ničemu.
to Standa ono to s tou novou krví v politice je obvykle horší než s těmi starými šmejdy, stačí se podívat na "melouny", tedy zelené ekoteroristy a jejich šílené nápady, to je přece "mladá krev" strana se etablovala nad o% těsně před volbami, její zástupci jsou většinou relativně mladí a přes to je to vzácná zbírka magorů (to už bych radši volil komouše jak je nemám rád, než zelenou bandu) a taky Standa Gross byl pokud vím "mladou krví" šibal jeden Smile a konec konců ani muž se "sexy mozkem" pupkem a bradavicí není v politice (vrcholné) dlouho, stejně jako jeho protivník "chlap s gulama" a hulvát. Ono to není tak jednoduché jak si to představují milovníci "jednoduchých řešení" nových politických stran vzniklo už spousta, žádná z nich nic nevyřešila - ani pokud se dostala do parlamentu (třeba US co předvedla krom své neschopnosti ?) a mnohé měly tisk jednoznačně na své straně. On i ten bulvár sice vyhrabe kdejaký hnůj, ale prvně ten hnůj (aspoň malý) musí být. Co u nás značně chybí je návaznost na politiku (to co tu bylo za komoušů politika nebyla) a hlavně kvalitní lidé nemají celkem důvod jít do politiky. Plat tam není nijak oslnivý (v byznisu dostanou mnohem víc) a pokud nestojí o pocit moci a nechtějí si přivydělávat korupcí (což není nutné pokud něco umíš) nemají důvod se jít "vykoupat do žumpy" kterou politika v podání naší scény je.
Pokud bude volba presidenta příště přímá, tedy přímo občany, možná to pomůže aspoň k tomu že nás to ušetří frašky, ale moc od toho nečekejte, zákony píší naprostí dementi (třeba "profesor" bolševického práva Jičínský) takže pak když dojde na problém se zjistí že není dáno nejen jak se má volit (tajně nebo veřejně), ale ani třeba to zda volitel může hlasovat pro oba volené (i to se ukázalo jako možné).
to Darkfold, když tak věříš že "veřejná" volba je tak skvělá zkus mi třeba říci jak volil některý z poslanců (třeba Ladislav Šustr), víš to když tak věříš tomu že to k něčemu je (tedy krom toho že si poslanci nedovolí hlasovat jinak než jim vedení přikáže)? Můj osobní názor jr že pokud (podle ústavy) poslanci volí podle "svého svědomí" je tajná volba nejlepší, veřejných (tehdy se jim říkalo demonstrativní) voleb jsem zažil za komoušů docela dost, stejně jako dnes se argumentovalo tím že se přece "nemáme za co stydět", to je ovšem blábol, nic víc a nic míň.
Osobně bych Švejnara nevolil ani kdyby byl ve volbě sám, jeho hloupé lži o nominaci na NC, a řada dalších mne o tom přesvědčily (nevadí mi ani tak ty lži, spíš to jak jsou hloupé) navíc blábolit jednou že byl "architektem" ČS reformy a příště zase o tom že to bylo špatně z principu, je prostě ukázka páteře až moc ohebné na můj vkus. Začínám litovat že "božský Kája" není ve výběru (byl by asi lepší než ti co tam jsou Smile ) Nicméně můj ani váš názor tu nerozhoduje, rozhoduje hlas lidí které jsme nevolili, které jmenovaly stranické sekretariáty, bez toho abyste to jakkoli ovlivnili (takže i ten příměr s pejskem a kočičkou je dost mimo, ti si ten blevajs uvařili sami)
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243643Verze : 0
Robote,nechci se hádat ale myslím že jakožto volič snad mám právo vědět jak hlasují ti,které jsem si zvolil (a v případě že nebudu spokojen abych to při příštích volbách mohl zohlednit).Není to pokrytectvíJe samozřejmé že veřejná volba v tomto podání žádnou výhrou nebyla (namísto hlasování bych je nechal postupně napochodovat před mikrofon a říct-"jsem pro Klause" nebo "jsem pro Švejnara").To že politici nejsou dost odvážní a pevní si za svou volbou (byť by byla proti vůli strany) stát ať už volí tajně nebo veřejně je smutné a vypovídá to dost o jejich charakteru.


Mimochodem když se podívám na naši politickou scénu tak jedinou stranou, ve které je taková disciplina aby hlasovali společně bez výskytu přeběhlíků, zrádců, zkorumpovaných poslanců a dalších jsou zřejmě komunisté.O disciplině zbytku včetně jejich korektnosti a důstojnosti by se dalo dost vážně pochybovat (ostatně to dokázali například při schvalování nové vlády).


Nakonec ke kandidátům.Upřímě řečeno není pro mě dobrý ani jeden.Klaus pro svou silnou nestranickost (kterou teď velmi rád popírá) a dosti dlouhou řadu pěkných průšvihů,Švejnar proto že není zrovna příliš upřímný.
Je škoda že naše politická scéna není schopna vyprodukovat/sehnat lepší kandidáty a doufám že se zavedením přímé volby by se tento stav mohl zvrátit.


to Bitaxe:Nemyslíš že hledání svědomí u politika je tak trochu zbytečná práce?Tím že by se volilo tajně se výsledky změní ale ne proto že by politikům stranický diktát zabránil ve volbě podle svého svědomí ale zejména proto že se najde pár charakterů,které se výhružkami nebo korupcí podaří "přesvědčit" k jiné volbě s vědomím že se na to nepřijde (pokud si dobře vzpomínám tak se dodnes neví kdo posledně Klausovi pomohl k prezidentskému úřadu-to že by to mohli být komunisté Klaus odmítá ale já bych si tím zas tak jistý nebyl).Se svědomím to nemá nic společného,to už nám poslanci předvedli mockrát.


ad Šustr-vzhledem k tomu že jsem drtivou většinu sledoval přes rádio v práci,kdo jak volil ti neřeknu (v případě popsaném výše bych ti to už zřejmě říci mohl).Každopádně na svém právu vědět jak volili mnou volení zástupci si stojím.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243646Verze : 0
Co se týká způsobu volby, tak já hlavně nerozumím tomu (a nerozuměl jsem tomu od začátku), proč by měla být volba tajná ? Naši poslanci se za to, pro jakého kandidáta hlasují stydí/bojí ? Protože pokud tomu tak je, tak se musí hlasovat tajně o všem, včetně všech zákonů, rozpočtu, důvěřě vládě. Neexistuje žádný důvod k tomu, aby se o všem důležitém hlasovalo veřejně a o prezidentovi tajně.
Jinak volba samozřejmě veřejná je, to že poslanci nevstávají po jednom až tak nestěžuje zhodnocení toho, kdo hlasoval jak Smile . Protože prostě si členové parlamentu všimnou, kdo jak ze sousedů jak hlasoval a nepochybně o tom nebudou mlčet jako ryby. Takže občané se to dozvědí (pokud to ještě někoho zajímá) a technické provedení volby tomu nijak nebrání.

Co se týká obou kandidátů - pan Švejnar není žádný antiklaus, ale člověk, který je ve svém oboru celkem úspěšný a známý, docela často se i vyjadřuje k zpravidla ekonomickým aspektům dění u nás - i v době kdy nebyl kandidát na prezidenta. To že je tady málo známý je spíš ukázkou "kvalitní" práce našich žurnalistů. Podle měřítek známosti by následkem toho u nás mohl na prezidenta kandidovat tak maximálně někdo ze skupiny Klaus, Topolánek, Paroubek, Rath, Tlustý a Bém. Protože přece nikoho jiného nikdo pořádně nezná Smile .

Pan Klaus na druhé straně je známý relativně dobře (v zahraničí), převážně jako komická figurka, která má legrační názory a rozumí úplně všemu. Kromě toho je to navíc prezident, který není v nejmenším ochoten spolupracovat s nikým, takže naše zahraniční politika je následkem toho naprosto nejasná, protože ji má jinou vláda a jinou prezident. Moc pekně se předvedl, když nejdřív na návrh televizní debaty reagoval tak, že proč by to dělal, přece pro něj jsou podstatní pouze volitelé. Takže místo prezidenta republiky máme prezidenta parlamentu.

Základní problém prezentace naší politiky jsou také naši novináři, které naprosto nezajímá, kdo má jaký názor a proč, ale pouze jestli nemá jiný názor než někdo jiný. Podstata jakéhokoli sporu jde v podání našich médií zcela stranou, jde jenom o to kdo proti komu a za kolik (hlasů, zákonů). Názory jsou pak zcela druhotné, podstatné je jenom jestli je konflikt nebo není.
Proto je protikandidát prezidenta Klause samozřejmě Antiklaus. Naprosto typické je hodnocení debaty obou pánů před televizními kamerami, kde si komentátoři samozřejmě všimli, kdo má jaké sako, jaká dělá gesta, jakým způsobem mluví. Jejich názory prakticky nikoho nezajímaly.

A pokrytí směšného způsobu hlasování taktéž - vůbec se neřeší, jak by měl být prezident volen. Jediné co je podstatné je zhodnotit, kdo dělá obstrukcí víc než někdo jiný. Podstata sporu je zcela druhotná, jediné důležité je, kdo víc plivnul.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243647Verze : 0
MOD
to Snake obávám se že propadáš tomu o čem píšeš, tedy víře v naše novináře. O tom jak je znám Klaus (nebo naše země) se obám asi nedozvíme z našich novin. Ryze teoreticky by to šlo z novin zahraničních, pokud by tomu někdo z nás věnoval dostatek času a práce. Osobně moc nevěřím že je to tak jak blábolí naši novináři, lezoucí do řiti melounové loby. A pokud bys četl to co Klaus říká, ne to co jakýsi novinář tvrdí že říká, asi by těch důvodů k posměchu dost ubylo (ostatně jeho ješitnost k posměchu docela stačí) Klaus na zahraničích netvrdil že nedochází k oteplení, tvrdil že by se vliv člověka na oteplování měl posoudit průzkumem (ne hlasováním vybraných jedinců) a kupodivu podobně mluví i mnozí vědci (ne všichni byli na "panelu" a ani tam všichni nesouhlasili) Osobně nevidím co proti tomu lze namítnout. Podobně je to s EU, tvrzení že nemáme padat na zadek nad každým rozhodnutím někoho v Bruselu se ukazuje jako docela rozumné, přidávání biopaliv do nafty a benzinu se už dnes ukazují jako ekologicky docela problematické, to že to ekonomicky je nesmysl je známo od začátku. Takže byť pan "profesor" není můj favorit, z těchhle dvou bych jasně volil jeho, než někoho kdo tvrdí že je jedním z těch kdo rozhoduje o NC (což je nesmysl) a následně to dost trapně vysvětluje, kdo vypráví o svém odchodu do ciziny nesmysly (doložitelné zněním zákonů - myslím tlachy o zrušení doložky) a řadu podobných nesmyslů, pokud si myslí že jsou tady jedinci stejně tupí jako ti kdo ho navrhli asi se spletl (kupodivu to novinářin přešli jako nepodstatné, to že měl chlupaté sako bylo asi zajímavější Sad )
Osbně mne termíny Klaus/antiklaus docela štvou, ukazují na to že dotyčný jedinec si nedovede představit nikoho jiného (podobně to bylo po odchodu Havla "co teď" Smile ) prostě je to "mindrák starého mocnáře" kdy si dotyčný neumí představit že by někdo mohl být nahrazen ne svým opakem ale prostě někým lepším (bez ohledu na to zda má stejnou linii nebo jinou)
to Darkfold a ty myslíš že někdo bude nestraný? Myslíš že tu byl (myslím od roku 1918) někdo kdo byl nestraný (ve smyslu politických stran)? Já tedy o nikom takovém nevím, pokud odhlédneme od komančů, tak beneš byl silně stranický a právě jeho averze třeba k agrárníkům vedla ke vzniku NF a následnému průšvihu na 40 let. A Havel byl tak "nestraný" že proti němu je Klaus docela zázrak, stačí vzpomenout kolika stranám se snažil pomoci k "životu", počínaje třeba ODA, US a konče SZ (méně známé jako "cesta změny" vynechám). Takže proč někdo čeká že by právě samolibý a dost sebestředný zakladatel ODS byl nějakou vyjímkou. Na naše poměry je nestranický docela solidně. O nestranickosti Švejnara lze dost pochybovat, ale pokud nebude zvolen a nepředvede to, je to jen o teorii. Trochu mne děsí víra lidí že někdo kdo žil stranou politiky je z principu lepší, zatím skoro každý kdo se takhle do politiky dostal se v "pod drobnohledem" ostatních stran ukázal stejnýn jako ostatní. Takýe to že už od počátku si o sobě kandidát vymýšlí je dost odstrašující.
A k tomu co píše Snake o "veřejné volbě" to je s prominutím nesmysl, nikdo to nezapisuje, takže když budu jako poslanec chtít někoho "očernit" v očích příznivců jedné ze stran, stačí abych řekl že jsem "si všiml že zvedl ruku pro XY" jestli je to pravda se totiž ověřit nedá (a novináři to ani neudělají) navíc je dost fuk jak který z poslanců volil, nikdo z vás na jeho zvolení nemá přímý vliv, to mají jen stranické sekretariáty. A Darkfolde, myslíš že motivace tím "když nebudeš volit s námi příště už tu sedět nebudeš" není vydírání? A není to tedy v rozporu s ústavou (to svědomí je tam, to není můj výmysl Smile )
Abychom to trochu odlehčili, navrhl bych stejnou formu (staletím ověřenou) jako když se volí papež, tedy "volitele" zavřít s nějakou svačinou na dobu volby (dřív se tuším zazdívaly dveře) a dokud nebude zvoleno klidně bych je tam nechal. Ušetřili bychom si trapné frašky, nikdo by se netrápil zda někdo usnul a hlavně ti volitelé by měli motivaci to vyřídit bez zbytečného protahování (kdyby vlivem kanibalismu došlo k úbytku asi by to taky nebylo na škodu Smile )
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243649Verze : 0
to toBitaxe: Svým kratičkým popisem Švejnara jsem reagoval na příspěvek Robota, kde druhý kandidát kromě současného prezidenta je redukován na jakéhosi Antiklause nebo Klause -1 apod. Nemyslel jsem to jako Švejnarovu volební kampaň Smile .
Švejnarových limitů (jeho místy podivného lavírování a přikrášlování si životopisu) jsem si samozřejmě vědom. Od pana Klause se ovšem zrovna tímhle naprosto neliší Smile . Pan Klaus sám svůj život líčí jako soubor úžasných úspěchů, kdybych ho neznal, asi bych tomu i věřil. Rozdíl je asi hlavně v tom, že u něj se to považuje za normální a divné je to jenom u pana Švejnara.
Pro zajímavost - svůj názor na Klause v zahraničí čerpám alespoň částečně i ze zahraničního tisku. Třeba když se v něm píše, jak se ostatní hosté na jeho projevu jeho výkladu pobaveně smějí.

To co píši o veřejné hlasování poslanců samozřejmě nesmysl není. Buď poslanci hlasují veřejně a pak ať tak hlasují o všem. Pokud nemohou hlasovat veřejně podle svého názoru a svědomí, tak ať hlasují tajně o všem. Neexistuje žádný rozumný důvod, proč zrovna hlasování o prezidentovi by mělo být něco extra, když tím není například ani hlasování o ústavních změnách. Ani hlasování o vládě.
Pokud se musí o prezidentovi, aby hlasování bylo korektní, hlasovat tajně, tak jak se o jiných věcech se může hlasovat veřejně ?

A co se týká toho, že se poslanci při veřejné volbě budou navzájem očerňovat, kdo hlasoval špatně, tak to je dost legrační, protože tajná volba je k něčemu takovému ještě daleko ideálnější (zahlédl jsem jeho lístek, slyšel jsem ho o tom hovořit..), takže to opravdu není argument pro tajnou volbu Smile . Jedině snad argument pro to, aby se dělal oficiální zápis, který by se podle mého názoru samozřejmě dělat měl.

Ještě k poznámce o vydírání "příště už tu sedět nebudeš" - no, jak nám ukázali "prozřeli jsme až v parlamentu, kde je naše srdce" pánové Melčák s Pohankou, tak ono se toho vyhrožování přece není třeba bát, protože vás pak vezme do lůna druhá strana a všechno je v pořádku a jste pravý a poctivý poslanec parlamentu ČR Smile .
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243654Verze : 0
MOD
2 Darkfold:


1) Jenže oni od začátku vědeli, že to nebude aklamací. Takže tenhle způsob je mimo. Takže se volilo mezi tajnou volbou a tímhle hlasováním v chumlu. Z těchto dvou preferuji tu tajnou. V zásadě bych snesl i veřejnou, pokud by to tak bylo vždy a pokud by to bylo právě aklamací. Takhle to bylo tak, že tradice velela volit tajně, ale to se třem levicovým stranám momentálně nehodilo, a tak se volilo tímhle fraškovitým způsobem. Třeba se politici nedokážou shodnout na způsobu přímé volby a za 5 let bude parlament volit znovu prezidenta. Třeba bude v té době vyhovovat levici zrovna tajná volba. Věřím, že by nám dokázali vysvětlit, že jedině tajně Smile . Byl bych radši, kdyby se držela tradice, než aby se takhle kroutila pravidla podle zájmu jedné části spektra.


2) Já ten přímý přenos sledoval, resp. měl jsem tu puštěno při práci a když se tam něco zajímavějšího dělo, sledoval jsem to. Ty jednotlivé volby jsem sledoval a můžu ti zodpovědně říci, že jsem viděl akorát záběry na chumel sedících volitelů a mezi nimi pobíhající skrutátory. Poznat jak který poslanec či senátor hlasoval -- to se pohybejeme v oblasti sci-fi.


Zpětně to taky nejde. Skrutátoři to odčárkují, pak se čárky sečtou, čísla přepíší a původní listy skrutátorů zničí. Někdo by mohl později připsat další čárku a zpochybňovat volbu (toto by asi někdo měl vysvětlit panu Mejstříkovi, neztrapňoval by se pak v TV).


2 Snake:


1) A když bude o jednom poslanci jeden jeho kolega tvrdit, že volil A, a druhý kolega, že volil B, tak co si z toho vybereš ?


2) Osobně jsem si moc nevšiml, že by se p. Švejna nějak extra vyjadřoval k dění v ČR. Antiklaus by to být nemusel. Ale způsob jeho hledání a způsob jeho předvolební prezentace ho z něj učinil.


3) Zahraniční tisk docela sleduju a nelze říci, že by tam byl Klaus za směšnou figurku. To, že nám to tak prezentuje naše zelená ČT vypovídá spíše o té ČT než o tom zahraničním tisku. On v zahraničí není rozhodně sám, kdo kritizuje hysterii kolem globálního oteplování. Navíc netvrdí, že není, ale že podíl člověka je značně limitovaný a je otázka, zda navrhovaná "řešení" přinesou dostatečný efekt vzhledem k enormním výdajům. Mě to přijde celkem logické.


4) Antiklause z něj neudělali jen novináři nebo snad dokonce já Smile . Politici z jeho tábora nemluvili o tom, co nabízí. Ale o tom, v čem je jiný než Klaus (glob. otepl. atd.). Proto antiklaus. Instatní proto, že tam mohli postavit kohokoli jiného, naučit ho stejné fráze a výsledek by byl asi stejný.


A docela se bojím, že by se po jeho zvolení stal Pražský hrad pobočkou Lidového domu. Prostě na mě PŮSOBIL jako taková cvičená opička. Že by Klaus přijímal rozkazy od ODS, to asi fakt nehrozí. To spíš naopak Smile .


5) Nejsem členem žádného Klausova fan clubu. Dokázal bych najít hafo věcí, v čem mi vadil jako premiér. Nicméně v porovnání s konkurentem bch neměl problém volby Smile .2 bitaxe:
S tou konkláve mě to taky napadlo Smile .
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243655Verze : 0
MOD
VEřejné hlasování je nesmysl. Podle Ústavy má poslanec rozhodovat "podle svého nejlepšího svědomí". Takže jestli je pod přímým tlakem své partajní velitelské kliky, pak vlastně občas i hlasuje "proti svému svědomí". A kontrolovatelnost je pochybná. Proto právě Puchejř Jájínek bojoval jak lev za veřejnou volbu. Bál se, aby mu jeho poddaní nevyvedli nějaké to šibalství. To samé platí o komančích. Ti nic neveřejného nikdy nepřipustili, nepřipouští a nepřipustí. A lidovci vždycky šli s tím, kdo vypadal vítězně. O ekoteroristických melounech ani nemluvím. Veřejnou volbu bych ještě chápal u hlasování o nějakých zákonech, kde jistá stranická disciplína vždy existovala, i když ani tam se mi moc nelíbí. Jestliže kdejaký pseudonovinářský hejhula pak ve svatém boji za svou vševědoucnost se pak do mě naveze, jestliže mě začnou ostrakizovat moji milí spolustraníci, že jsem si dovolil mít vlastní názor a začnou bezostyšně mluvit o "zrádcích", "přeběhlících".. pak je cosi hodně shnilého ve státě českém.


A stejně odmítavý postoj mám k přímé volbě presidenta. Ta je tuplem o populismu a penězích, vydatelných na volební kampaň. Konec konců, ani americký president není až zas tak volen přímo. KDesi jsem měl tabulku, jak to vlastně chodí. Prostě Hillbilly Buddy svého Bílého otce také přímo nevolí.


2 bitaxe - souhlasím s tebou až na jedno. Máme tam opravdu ty, které jsme si zvolili. Já mám alibi Cool , z mých kandidátů ve volbách prošli jen někteří - kroužkoval jsem a ne všichni měli dost kroužků Crying or Very sad . Ale ty volby by pomohly. A po nich další. A další... Prostě naráz se situace nezmění. Ale budu pesimistický optimista - pozměnit by se mohla.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243656Verze : 0
to RoBot:


ad 1)
Tak k tomuto zbývá dodat jen to že je ideální čas aby byla schválena přímá volba a to ne stylem prvotní selekce v parlamentu a až následně přímou volbu ale volit načisto.Tím by se od podobných diskusí a vytváření tradicí jak se to momentálně hodí mohlo upustit.


ad 2)
Viděl jsem dnes první poločas do 12. hodiny a myslím že pokud by jsi měl opravdu zájem zjistit jak kdo hlasoval tak z ukázek se to víceméně poznat dalo.Samozřejmě je otázka zda byly k dispozici sekční kamery nebo se natáčelo štábově ale i tak by se to zřejmě ve většině poznat dalo.Zápis z hlasování by potom měl být naprosto automatický a veřejný tak aby se každý mohl přesvědčit jak volitel jím zvolený hlasoval.


to Bitaxe:Když mluvíš o argumentaci "příště už tu sedět nebudeš", doufám že jsi zachytil ve zprávách velmi zajímavý rozhovor Langer (ten těch extempore měl dnes víc)-Bursík nebo jedovatou poznámku Topolánka na Bursíkovu adresu ("ty už nikam nepojedeš").To mi nepřijde zrovna jako křišťálově čistá a naprosto neovlivňující taktika strany,která se snažila provést hlasování "jediným důstojným způsobem",tedy tajně.Mě to tedy alespoň v první případě jako vydírání docela připadalo (druhý je spíše o varování).Ať se ti to líbí nebo ne,Bursík (i když ho nijak rád nemám) má odvahu že si dovolil projev a chování jaké si dovolil i v situaci že mu hrozí jeho eliminace/nahrazení (byť zřejmě nepravděpodobné) ve vládě a rozhodně se zachoval správněji než duo Melčák a Pohanka,kteří by podle programu za nějž byli zvoleni rozhodně pro Klause hlasovat neměli ovšem protože mají své "svědomí",klidně ty pazoury zvednou jak pro Klause tak i pro ten paskvil hrdě nazývaný Vláda ČR.
Co se nestrannosti prezidenta týče takové iluze si nedělám.Je ovšem strannost a protěžování jedné strany.Klaus dělá to druhé i když na to velice rád zapoměl ve chvíli kdy se mu to hodilo.Navíc mi poměrně značně vadí fakt že si stále ještě neuvědomil že nerozdílnost osobního života a prezidentského úřadu byla zavedena už za jeho předchůdce.Když ze sebe v zahraničí bude dělat šaška (pardon,dnes se to zve "člověk s odlišným názorem") jako V.Klaus ve nebo bez funkce poslance,můžu se nad tím pousmát-nebyl by prví.Bude-li ho ze sebe ale dělat i ve funkci prezidenta,bude mi to poněkud značně vadit protože nedělá ostudu své politické straně ale nám všem (v tomto se přidávám ke Snakovi).
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243660Verze : 0
Jenže ono neexistuje nic jako zápis z hlasování. A o tom to právě je, že je to taková švindlveřejná volba. Wink Což levice (ČSSD, KSČM, SZ) samozřejmě dobře věděla.


Apriori nemám nic proti přímé volbě. Ale ono to není tak jednoduché. A) Jak přesně technicky má probíhat ? Jedno kolo, či dvě. K vítězství stačí nejvíc hlasů či musí být nad 50pct ? B) Posílí se pravomoci přímo voleného prezidenta ? Pokud ano, jak moc ? Kdo bude potom hrát prim v rámci výkonné moci ? Vláda či prezident ?


Jak může Bursíkovi hrozit nahrazení ve vládě, když bez SZ by padla vláda ?
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243661Verze : 0
MOD
to Robot:
Cituji: "1) A když bude o jednom poslanci jeden jeho kolega tvrdit, že volil A, a druhý kolega, že volil B, tak co si z toho vybereš ? "
A když to budou poslanci tvrdit po tajné volbě, tak si budu podle tebe myslet asi co ?? Situace je totiž v obou případech stejná, takže tvoje námitka míří do ztracena. A to ještě jenom v hypotetickém případě, že ten poslanec nebude vidět na žádném z TV záznamů (které se dají projít snímek po snímku) a že to budou tvrdit všichni poslanci kolem, protože pokud to bude 1:1 tak si nebudu myslet nic. Stejně jako ve volbě tajné. Kromě toho obecně situace při veřejné volbě, tak jak jsem to viděl v TV není zdaleka tak nepřehledná, jak to líčíš, stačí použít například videopřehrávač.
Za druhé - pokud vycházíme apriori z toho, že poslanci jsou dobytci, kteří o sobě vzájemně lžou, tak je úplně jedno jakým způsobem se hlasuje, protože ze stáda dobytka nic dobrého nevzejde a žádný způsob volby na to nemá vliv.
K panu Klausovi a jeho názorům - já jsem ale překvapivě nenarážel na Klausovi názory ekologické. Já jsem si takovéhle zhodnocení přečetl před delší dobou v Economistu, kde se psalo o nějakém kongresu, kde pan Klaus cosi ostatním vysvětloval o ekonomice. Hitů poslední doby se to tedy netýká. To že má Klaus společný názor s řadou vědců není nic divného. Divné je spíš to, že pan Klaus je odborník na úplně všechno. A mimochodem různé jeho vyjádření k problematice globálního oteplování jsou daleko ostřejší než jak tady píšeš ty. Původně totiž rovnou tvrdil, že nic takového není, až později trochu zvolnil. Navíc u něho nejde jen o globální oteplování. V poslední době se z něho stal ještě expert na počty druhů na planetě, na geologii a analýzu zásoby paliv a zdrojů energie na planetě Smile .
Co se týká pana Švejnara, tak se od něj celkem pravidelně (tak jednou za 1-2 měsíce) objevovaly v novinách komentáře k dění u nás. Takže nebyl zas tak neviditelný.

to Darkfold: Osobně si myslím, že to jestli Melčák s Pohankou hlasují pro Klause nebo ne žádný problém není. Na některé věci může mít poslanec jiný názor než stranické grémium, proto tam taky je, jinak tam můžou sedět jenom předsedové stran. Problém Melčáka a Pohanky je jinde- v tom, že oni hlasují prakticky zcela opačně než byl jejich volební program a to soustavně. Pokud tohle má být model zajištění podpory vládě, tak v přístích volbách je už úplně a naprosto jedno, koho budou občané volit. Prostě se to potom jenom ve sněmovně dohodne, kdo přejde do jiné strany a bude to.

K veřejné volbě asi jenom zopakuji - buď poslanci hlasují poctivě jenom když hlasují tajně, tak pak musí hlasovat tajně pořád. Nebo se dokáží postavit za to co si myslí a pak mohou hlasovat veřejně pořád.
Obhajování mixované verze hlasování, kdy se něco dělá tajně a něco veřejně (ODS) považuji za směšné. Proč zrovna jenom prezident tajně ?
Kromě toho - v tomhle případě jsou na tom ODS a ČSSD úplně a zcela stejně. ČSSD chce veřejnou volbu, protože to má znemožnit zvolení Klause. ODS chce tajnou volbu, protože to má usnadnit zvolení Klause. Pokud by to bylo opačně, tak nám sexy mozek samozřejmě bude tvrdit, že se má volit tajně a falešný a prázdný Topol zase vytáhne nějaký zkomolený německý, nejlépe sudetoněmecký citát o tom, proč se musí volit veřejně. Kdyby to nebylo smutné, bylo by to komické.

Jinak myslím, že své názory už jsme si asi osvětlili, takže se zase odmlčím a budu se věnovat obvyklým zvrácenostem, na jaké jsem zvyklý Smile .
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243664Verze : 0
MOD
A když to budou poslanci tvrdit po tajné volbě, tak si budu podle tebe myslet asi co ?? Situace je totiž v obou případech stejná, takže tvoje námitka míří do ztracena.


Ano, situace je v obou případech stejná. Jen v druhém případě nám to sexy mozek představuje jako úžasné prostředek občanké kontroly. Už vidím jak si lidi pořizují videozáznam a pak dohledávají jednotlivé poslance. Navíc v pátek zabíraly kamery jen část sedadel a i v té zabrané části bylo možno rozeznat jen část lidí. Jak to bylo dneska nevím, trávil jsem celý den prací na zahradě. Tenhle přírodní cyklus, kdy lze na začátku února venku dělat jen v mikině, má něco do sebe Smile .
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243665Verze : 0
MOD
to Darkfoůd, tu hezkou pohádku o tom jak jednoho chudáka poslance ČSSD mačkali ti zlí (z ODS a "náhodou kolem šel jeden z našich poslanců" který jsi asi slyšel taky, ne? smáli se jí i naši "nestraní" novináři, obávám se že tohle je ze stejného soudku. Sice to prý "vzali mikrofony" ale kupodivu to nikdo nedal, přesto že jindy ti pustí i kdyby si dotyčný krknul ve sprše. Že je Topolánek typ na kterého by to sedělo je jiná. Nicméně jak už uvedl Robot, i kdyby mu vyhrožovat chtěl, mělo by to asi takovou váhu jako kdyby mu hrozil že bude zatmění slunce, Bursík by z vlády vyhozen nebyl (a samozřejmě by jel na další podobnou "důležitou" konferenci jako byla ta na Bali kde se podobně jako v naší volbě o ničem nedohodli), prostě proto že to nejde. Kdyby to šlo nikdy by ho tam nevzali.
pokud jsi větu o tom že "nerozdílnost osobního života a prezidentského úřadu byla zavedena už za jeho předchůdce" pak jsi asi měl jiného prezidenta než já. Já si docela jasně pamatuji různé výroky VH které byly natolik "silné" že prolezly i přes patolízaly v jeho okolí a spřátelené novináře a hrdina pravdy a lásky je pak vysvětloval (několikrát) že je "řekl jako občan Havel ne jako prezident" Takže pokud se něco zavedlo za jeho předchůdce pak to byla právě ta blbost že dotyčný mele své názory místo aby hlásal to čím je pověřen, rozdíl je že ješita je novináři hlídán a dovíš se kažou hloupost (i nehloupost) a velký "smířlivý" byl naopak mnohem více omlouván. (ostatně jeho poslední volba s hvizdem - a zavřením jednoho přebývajícího poslance - byla silně sporná, to jen že trapná není jen tahle).
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243672Verze : 0
no, pridam take trochu sveho Trosky do chleva ...


1) tajna volba ci nevolba - zde se presne ukazaly obe hlavni politicke sily. Jedna silne korupcni, at uz moci, penezi ci urady, protoze je zrovna u moci, druha silne totalitni, protoze se snazi stranickym predsevzetim volit osla A nakazat vsem svym poslancum, aby i oni volili osla A, bez ohledu na jejich osobni presvedceni ci nazor. Demokracie v teto oblasti selhava jiz delsi dobu, staci se podivat na vyvrhele spolecnosti typu Melcak, kteri odmitli stranickou doktrinu a nyni se s nimi pocita jen, kdyz je treba ziskat stoprvni hlas ... Dokud nebude existovat demokraticka a svobodna volba nikoliv dle stranickeho rozhodnuti, ale na zaklade dobre viry toho daneho konkretniho poslance, bude platit to, co psal Bitaxe, tedy ze volime strany, nikoliv lidi (a i kdyz tuto sanci teoreticky mame, nemeni se tim vubec nic, maximalne tam posuneme jedince, ktery je nam tak ci onak sympaticky, ale i on bude volit dle rozhodnuti sefa sve strany, nikoliv podle sebe), a to navic v pomerovem systemu, takze ted jsou nam schopni tvrdit, ze nas zastupuji strany, ktere jsme si zvolili, ale ja nepovazuji stranu s 33% z 25% dostavivsich se volicu za legitimniho zastupce vetsiny naroda, i kdyz zrova ted by mi to mohlo vyhovovat. Nevyhovuje.


b) Akta Svejnar. Toho pana neznam, nikdy jsem o nem neslysel. Kritika Klause coby ekonoma, ktereho ale on sam navrhl na profesuru na VSE a na jeho nazor, rozhodujici nazor, bylo dano, je rekneme pokrytecka a poplatna dobe, ve ktere byla vznesena. Nechapu, jak teoreticka znalost ekonomiky je rozhodujici pro figurku bez realnych pravomoci, jakou nas prezident je, bohuzel pan Svejnar stale zije vice v USA, nez v Cechach, a je to znat. Jasne, napadat bychom mohli oba kandidaty, ale zamyslete se prosim nad jednou jedinou veci. Pan Svejnar emigroval. Emigroval pred komunisty, kteri ovladali tuto zemi. Ted by mu nevadilo nechat se temi samymi komunisty zvolit do cela nasi zeme, ve ktere nezije. Je toto prezident, ktereho bychom meli chtit? Za sebe rikam, ze ne. Pan Dokonaly sice neni ma idealni predstava prezidenta, byt souhlasim, ze mnoho z jeho obrazu tvori novinari, zejmena co se globalniho oteplovaciho skandalu tyce (a ja za nim v tomto presne stojim, protoze to je mimo jine i duvod, proc USA nepodepsaly tzv Kjotsky protokol o snizeni sklenikovych plynu - NEEXISTUJE totiz JASNA a PRUKAZNA spojitost mezi oteplovanim planety a POUZE TEMITO PLYNY, a to zduraznuji. Nekteri vedci tvrdi tak, nekteri onak. Nase planeta se muze nachazet v jednom ze svych teplotnich cyklu, ktere mohou soucasne oteplovani vysvetlovat stejne dobre, jako ono sklenikove dobrodruzstvi ... a Klaus nerika nic jineho, nez ze toto medialni silenstvi a straseni se oteplovanim jde na ruku jednotlivcum a spolecnostem, ne nahodou vazanych treba na evropsky parlament a ruzne strany zelenych, jejichz spolecnosti, vyrabejici za silenych nakladu tak zvana ekologicka paliva (na jehoz vyrobu ale zarve tolik neekologicke energie, plastu a opadu, ze efekt je velmi negativni), motory (jejichz soucastky se opet musi nejak vyrobit, prepravit, jejich konstrukce a vyroba jsou slozite jak pracovne, tak technologicky, takze efekt je opet zaporny) a masti si na tom kapsu.), kazdopadne Klause bych tam stale jeste videl radsi, nez pana pokryteckeho emigranta.


c) zakulisni tahanice, to je obvykla zabava novinaru, hlavne neco vypatrat. Jak jsem psal uz v bode a), politika je o korumpovani, vyjednavani a vydirani. Bohuzel. U nas je to proste tak. Odhlasujes, dostanes moc. Jednoduche. Zamysleme se nad tim, co presne toto zpusobuje ... Jsou to poslanci, predsedove stran ? nikoliv, oni preci delaji jen to, k cemu jsme je zvolili ! Protoze chyba je v NAS ... az zase priste budeme volit nevolit do posranecke snemovny, a zvolime si to tak, aby to bylo fifty-fifty, nedivme se, ze jedna i druha strana te rovne poloviny bude lovit v nepratelskych vodach, a snazit se nejakym zpusobem zkorumpovat nekoho, aby ten jeden rozhodujici hlas dal. Proto jsem pro system britsky, volme dve velke strany, kterym dejme nadpolovicni vetsinu, jasnou a neoddiskutovatelnou, a nechme je vladnout. Uvidite, ze te politicke korupce bude nakonec mnohem mene, nez ted, v takzvanem pluralitnim systemu, kdy aby vlada prezila, musi se nechat vydirat tu kostelniky, kteri tam chteji sveho vylouceneho predsedu, tu ekoteroristy, kteri ho tam za zadnou cenu nechteji ( a tim mimochodem jasne vyjadruji svuj postoj k soudnictvi teto zeme, protoze pravomocny rozsudek, ktery rika, ze Cunek neni vinen pro ne neni rozhodujici a oni si trvaji na svem ... co takova strana potom dela v cele teto zeme, kdyz nerespektuje ani jeji soudy ???), neustale reagovat na nekonstruktivni vypady opozice, ktera resi rychlosti vozu misto toho, aby resila zakony a jejich dopad ... To cele je predobrazem nasi politicke sceny, ktera nikam nevede, jen k velkemu zklamani vsech, kteri v ni jeste alespon obcas veri Sad
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243832Verze : 0
MOD
Naši posranci fakt stojí za všechny prachy hadající se o to kdo je větší hovado či prase přičemž jsou všichni bez rozdílu svině (prasátka prominou) - pánové kolegové stojí nám to zato dávat sem své názory? Asi ano jelikož nás to snad všechny (včetně těch co se zde nevyjádřili) štve a mnohým to třeba dělá i žaludeční vředy či jíné zdravotní problémy. Bohužel naše politické strany všechny jsou jeden velký hnusný vřed této republiky - jeden velký zhoubný nádor. Dát jsem svůj nejradikalnější názor na to jak s nimi nejlépe naložit si netroufám. Bohužel náš systém nezměníme a bude rádi když další volba prezidenta proběhne za naší volební účasti kteou nám snad všichni slibovali minimálně minule - a zatím nic ... Tuto situaci by snad mohla řešit jen revoluce (ne žádnej další plyšák) - pravda radikální řešení a kdo by se do ní v naší republice kdy pustil. Holt nám zbývají tedy asi jen dvě řešení - buď emigrovat nebo akceptovat to že naše politika je celá v s*** a žít s tím dál protože my jsme jen obyčejní voliči - což je od slova volit ale podle politiků všech stran od slova vůl. Ad zelení jsou to fakt paka a už dávno lituju že jsem jim dal svůj hlas - ne že bych snad už tehdy souhlasil s jejich politikou ale chtěl jsem nový čistý vzduch v politice a ono jsou to ty samé prdy akorát v jiné barvě. O jejich "EKO" politice se nemá cenu bavit snad se akorát vrátit na stromy.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243863Verze : 0
to Standa, SZ je přesně ukázkou kam vede představa "nového obličeje v politice". Bohužel ty ksichty nejsou jijak nové, jsou to staří (neúspěšní) politici různých pidistran a hnutí (kdo třeba prosadil Káťu auvajs do funkce, ve které byla když se zviditelnila na demonstraci radikálů? ). Navíc je to do značné míry strana "náboženská", ve smyslu že předkládá věci k věření a při pokusu o jejich reálnosti se štětí stejně jako když islámisté viděli karikaturu Mohameda. Pokud něco je pouze aktem víry v to, co někde řekl nějaký guru (a je fuk jestli dotyčný mele o "eko" nebo třeba o svatosti žížal), je to v podstatě organizace náboženská a pravě ekologisti v podání SZ jsou "církev" značně nesnášenlivá (asi tuší že většina jejich "víry" je nepodložená) Příkladem je když ekonáckové v EU prosadili přidání biosložky do paliva, poslední výzkumy ukazují že se tím zvyšuje podíl kysličníků dusíku ve výfukových plynech, což na rozdíl od "skleníkových plynů" je problém opravdu nebezpečný. Podobně se dá doložit nesmyslnost mnoha dalších jejich tvrzení (větrné elektrárny, fotovoltaické články...) . Už proto bych nikdy nevolil tuhle sebranku vyčuránků ve vedení a blouznivců v členstvu. To není kritika nikoho kdo je volil (asi pro to měl svůj důvod) prostě jen můj pohled na tuhle partu. Kdysi jsem (před volbami řekl že než lidovce raději bych volil komouše (pro ty co mne znají je to dost zřejmé vyjádření postoje), dnes to musím opravit, než SZ bych raději volil lidovce Sad Bohužel volební systém mi nedává moc na výběr. Osobně velmi lituji že u nás není systém dvou stran, stejně jako Admin ho považuji za jasnější, a odpovědnější než rozdrobený systém který máme mi (mimochodem po vzoru předválečné Francie, kde se vlády střídali častěji než si místní měnili fusekle). V systému dvou stran totiž nejde říci "to je vinou našich partnerů" Prostě žádné nemáte, za problémy vlády nese odpovědnost ten kdo vládne a nejde to shodit na někoho jiného a jít opět do voleb s tím že když nás zvolíte (zase) tak "my to dokážeme" Logicky v systému kde není jasná odpovědnost, nemůže být dobrá kontrola. Takže zapomeňte na hry novinářů a podobných šašků, ve skutečnosti nemáme na volbu prezidenta žádný vliv, a žádný způsob volby v dnešním systému vám nedává nic co byste mohli použít třeba ve volbách. Politika je o dohodě (jak papouškuje vždy ten kdo je v menšině) a dohoda je i to že někoho přesvědčím o tom že můj názor je správnější než jeho (špatný může být způsob toho "přesvědčování") takže výkřiky že že změna postoje je korupce je sice krásná, ale zajímavé je že pokud dojde ke změně dojde ve prospěch křičícího je to ona zmíněná dohoda Smile
A pro zastánce "veřejné" volby čehokoli, jeden příklad. Představte si že volby (třeba ty parlamentní) jsou po firmách, tedy že jdete volit spolu s ostatními ze své firmy a víte že váš nadřízený (majitel firmy...) je fandou jedné strany, která volba vám přijde lepší? Mně osobně ta kdy jdu za plentu a tam jeden lístek hodím do urny, další do smetí a ven vyjdu s prázdnýma rukama, jestli vám ta že veřejná, je mi to malinko divné Smile no a poslanci jsou stejní jako my. Tedy se před svým šéfem (stranickým), který má na jejich "zaměstnání" podstatný vliv, taky necítí normálně. Paradoxní je že strana s poměrně velmi stabilními voliteli (tedy ODS) je pro tajnou volbu (asi nejsem sám kdo pochybuje že by zrovna ODS měla problémy s tím aby její poslanci nevolili Švejnara. To je mimochodem další protimluv bradavičnatého narcise, když tvrdil že má domluvené "odpadlíky" z ODS Smile spíš to vypadá že se bál odpadlíků ze svých, jestli vám tahle "veřejnost" nepřijde horší než tajnost (včetně toho že prostě nebudu volit nikoho) mně tedy ano.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243870Verze : 0
Abych přispěl svojí troškou do mlýna názorů...


Pátek byl naprosto trapný a nedůstojný. Nepomohl tomu bordel v legislativě - třeba to, že o způsobu hlasování na společné schůzi obou komor de facto rozhodla komora jedna (a tím dokonce prosadila menšinový názor). "veřejná" volba tomu nijak nepomohla a závěr jednání bez vyhlášení výsledků druhého hlasování to už jen dorazil. Naštěstí se aspoň vyskytlo několik komických (nebo snad tragikomických) momentů - návrh pana Jičínského na způsob hlasování o hlasování, který sestřelila jeho vlastní strana, návrh KSČM na trojkolové hlasování o hlasování, údajně domluvený v dohodovacím řízení všech stran, opět sestřelený, nádherné improvizace na téma "holub na báni" v podání pana Haška a paní Jacques, doprovázené pochopitelným, leč značně se nehodícím výrokem "chlapa s gulama", až po závěrečné volání o pomoc Vojtovi. Čistě humornými momenty pak byl například páně Mejstříkův učený projev proložený záplavou latiny (nezbývá než komentovat: O Tempora! O Mores!) nebo úctyplná dřímota pana Schwarzenberga (má za to u mne bod, upřímně řečeno nic jiného se během té tragédie dělat nedalo).
O úmyslech části volitelů pak jasně vypovídalo to, že prakticky jediný, kdo v úvodních projevech mluvil o Losnovi byl Losna sám, jinak ať už šlo o navrhovatele Mažňáka či Losny, všichni mluvili o Mažňákovi a dali tak najevo jakou roli má Losna hrát.


Sobota pak byla fraškou s náznaky thrilleru. Jako ve správném dobrodružném filmu nejprve začali mizet volitelé, aby se následně objevilo podezření z korupce podložené náhodně pořízenou fotografií a vzorně sehranou dvojicí policistů Ječný - Ziegler kteří si po spatření fotografie náhodou vzpomněli, že vlastně slyšeli v součtu asi sedm slov, která byla ovšem jasným důkazem o piklích a pletichách. Pikantní byla i žádost o vypárování poslance ČSSD který v předchozích kolech nevolil Losnu a nebyl uznán argument že chybí i senátor který volil Mažňáka.
Dalším humorným momentem bylo zářné odhalení strašlivého zločinu skartace zápisů skrutátorů panem Mejstříkem.
Po tom všem se už samozřejmě nedalo než se trpně pousmát nad pečlivě natočenou konverzací mezi ministrem vnitra a životního prostředí.


Vzato kolem a kolem... Už jsem zvědavý, jaké humorné moenty se vyskytnou v druhém kole, doufám, že režie bude opět kvalitnjí, že bude co půl hodiny rozkrýváno nějaké nové spiknutí proti ubohé (doplňte stranu) a že budou mikrofony opět nastaveny tak jemně aby jim neunikly ani poznámky pronesené šeptem. Dále doufám, že, abychom se pobavili, využije dostatek poslanců možnosti hlasovat dvakrát pro a proti a zjistíme, že třeba pro Mažňáka bylo 200 z 281 přítomných, proti 199 z 281, pro Losnu 199 a proti 200.
Jako znělku zvláštního vysílání na ČT 24 pak navrhuji známou árii pro dva tenory "Kujme pikle" z pohádky Smutně šílená princezna - vzhledem ke svému rozpočtu by dokonce televize mohla na její přezpívání zaplatit Kornův 4tet Smile


A teď se odebéřu zpět do bažin.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243892Verze : 0
to Marek musím s tebou souhlasit že šlo opravdu o nedůstojné divadlo (naštěstí jsem to sledoval jen minimálně (vyhnout jsem se tomu nedokázal vsuvky do filmu mne sice štvaly ale odstranit je neumím Sad ) Mejstřík mne přesvědčil o tom co ve mně již dlouho hlodalo jako podezření, tedy že je poněkud mimo. To že záznamy skrutátorů (české slovo by asi bylo hezčí Smile - navrhuju sčítače Smile ) se ihned po ověření komisí skartují je zakotveno v pravidlech, pokud se tomu dotyčný divý je celkem jasné že si dotyčná pravidla hry (podle které hraje, nebo by aspoň hrát měl) nikdy nečetl. Naštěstí jsem nevolil ani jeho ani jeho stranu, takže mne to může štvát o malinko méně než ty, kteří to udělali a dnes jsou nuceni se na toho exota dívat. Skartace je docela logická, skrutátoři své lístky odevzdají, čárky jsou komisí sečteny a pokud komise uzná že je to "správně" je učiněn zápis a podepsán komisí, následně jsou "lístky s čárkami " zničeny, důvod je celkem jednoduchý, brání to tomu aby byly lístky dodatečně upraveny (tedy aby někdo udělal další čárky) a následně byla volby zpochybněna. Důvod je celkem logický a provedení se zdá vzhledem k tomu že v komisi sedí zástupci všech stran asi "nestrané". Pokud vím funguje to tak po celou dobu fungování ČR, takže překvápko to určitě není, pokud to pro některého "zákonozmarce" je, měl by asi vrátit plat.
Pokud jde o hlasování, ukazuje se že volební řád je opravdu skvělý, v případě že by někteří poslanci hlasovali pro oba kandidáty, mohlo by se dokonce stát že budou zvoleni prezidenti dva (pokud oba získají požadovaný počet hlasů a ten počet bude stejný) Na námitku že pokud se zvolí první je další volba zbytečná, právník vysvětlil že volba se provádí před sečtením hlasů a je tedy platná obojí Smile taky dobré ne? Hlavně že naši "zástupci" v PS řeší důležité "problémy" jako třeba jestli se může pes dotknout lišky v umělé noře (jednou už bylo rozhodnuto že ne, inovace říká že ano) což je jistě nebetyčně důležité.
Jo a ten film se jmenuje "Šíleně smutná princezna " Smile
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243909Verze : 0
Já vím, ale Smutně šílená je mi sympatičtější Wink
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243912Verze : 0
Už to neřeším. Šaškárna, kterou nám naši tolik drazí zstupitelé předvedli, mĚ totálně znechutila. Jestliže o partě z KSČSSD jsem nikdy valné mínění neměl, tak Jiří Já Jediný mě přesvědčil, že jsem jim ještě vlastně fandil. Páně Bursíkovi melouni mě nikdy nenadchli a jako zarputilému odpůrci biopaliv a větrných elektráren, vraždívích ptáky ve velkém, mě dokonce přímo iritovali, pak k mému překvapení nejlépe mi vycház pan Nejvyšší účetní "Já fšechno vím" Modrý Pták. O lidovcích netřeba mluvit. Již od dob pana Luxe je známo, že jdou vždy s tím, kdo působí, že bude vítězem, a jedinou jistotu nabízejí v tom, že podrazí každého, kdo bude tak zpozdilý, že se dá s nimi do spolku. Pan Klaus je člověk, kterého opravdu nemiusím. Ale jedno je na něm jisté: od doby, kdy vstoupil do politiky, své názory sděluje každému, ať o ně stojí, nebo ne, a prakticky je nijak oslnivě neměn í. Pan Emerický profesor Švejnar se po celou presidentskou kampaň točí, jak mu vanoucí politické větry velí. Mslím, že ve snaze dát se zvolit presidentem Marsu, by si pořídil tykadla, a možná ještě další do zásoby. A v Číně by zežloutl. Prostě takovéhle lidi si jako hlavu státu, ve kterém žiji - a stále se pokouším být na to hrdý Embarassed - opravdu nepředstavuji.

Jestli mě někdo opravdu, ale opravdu potěšil, tak to byl pan Schwarzenberg, který jen dokazuje, co je to pár set let noblesní výchovy za zády. Jeho hlášky typu "Při projevech obou kandidátů jsem s úctou usnul...", popřípadě "Víte, mě se poslední dobou zhoršuje sluch..." (na dotaz reportérského šmoka, co říká na výrok pana Topolánka směrem k melounovi Bursíkovi) jsou nádherné. Jak lze decentně a přitom jednoznačně odpálkovat dotěru... Škoda, že ve vládě není za nějakou rozumnější stranu. Při té bídě, kterou nám naši drazí zastupitelé předvádějí, se ze mne začíná stávat pomalu ale jistě monarchista. Zbavit se těch šaškáren prostě díky tomu, že v příslušné kolébce nová hlava státu již čeká, a bude na svůj úřad od dětství připravována... Chybí presidentské volby Španělům, Holanďanům, Dánům, Angličanům ... ?
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#243920Verze : 0
Tak zítra to začne nanovo - jsem zvědavej jak to dopadne - ale zase čekám samé osočování z toho či onoho a vůbec jedno velký hnusný divadlo ... no vždyť se jen teď stačí podívat na to, co se zatím dělo
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244134Verze : 0
Nedočkavě čekám na začátek. Minulý týden jsem byl poněkud předrážděný blížícím se datem Státní Závěrečné Zkoušky, teď, když už mám svá tři písmenka jistá, se uvolním a budu se jen bavit touto poněkud morbidní tragikomedií Smile
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244138Verze : 0
Už se těším. Na TV se obvykle moc nedívám, ale to, co nám naši předražení zastupitelé předvádějí, to je lepší než zýznamy všech silvestrů z archívu ČT a tzv. zábavných programů všech komerčních stanic. Je to zábava lehce morbidní, ale sledovat tolik lidí, jak s vážnou tváří hlaholí neuvěřitelné hovadiny, je k nezaplacení. Však se také nedoplatíme.
Hlavně se těším na plamenné řeči o způsobu volby - tajně či netajně? Kam se hrabe Hamlet. Jeho problémy bych našim zákonodárcům přál, měli by snazší život - jen jestli vědí, kdo to byl Smile.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244140Verze : 0
Tak zatím volba probíhá poklidně, i když zatím vlastně k volbě ještě nedošlo zajímalo by mě jak to dopadne - ani ne tak výsledek jako způsob (ve smyslu chování) a důstojnost volby.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244155Verze : 0
Tak kandidátka Jana Bobošíková odstoupila.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244181Verze : 0
Je to škoda.Její projev měl alespoň nějakou myšlenku.Dost si ale podle mě uškodil Klaus,který v projevu odsoudil registrovaná partnerství a eutanazii.Zdá se že jeho názory zas tak pevné taky nejsou.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244182Verze : 0
to Darkfold, já to tedy nesleduju (ubohost celé věci mi stačí v úlomcích kterým se nedokážu vyhnout) ale nějak jsem si nevšiml že by Klaus někdy prosazoval eutanazii a nebo registrovaná partnerství (osobně si myslím že vzhledem k jeho dost konzervativního postoji je mu to spíš proti mysli, byť tady si spíše šplhnul u lidovců). Je to samozřejmě politická hra a logicky to má pomoci překlapnout pár lidovců (ti na to slyší) a případně i i "nezávislých" na stranu jeho volby (pokud to řekl osobně to považuji za chytrý tah, na rozdíl od tebe Smile ). U jeho fanklubu mu to neublíží (těm je to fuk jako většině volitelů) a jestli to naštětí třeba SZ je dost jedno, ti ho volit nebudou. Po pravdě i pár komančů by se mohlo přidat, protože ani jejich členská základna se na obě témata nedívá se zalíbením. Vzhledem k tomu že se hraje o každý hlas je to myslím docela chytré. Myslím že se na věc pořád dívaš špatně, tedy očima normálního člověka, ve skutečnosti se celý tyjátr hraje pro volitele, ne tedy pro nás (my jsme jen obtížný kompars) a tam to je obávám se tak jak jsem napsal.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244237Verze : 0
Prezidentem Ceske republiky a vrchnim velitelem ACR byl na dalsi funkcni obdobi zvolen Vaclav Klaus, ktery v tretim kole druhe volby prezidenta ziskal potrebnych 141 hlasu, Svejnar ziskal 111 hlasu. Diky bohu mame tuhle opici frasku za sebou.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244244Verze : 0
MOD
Bitaxe,máš pravdu,koukám se na to z pozice obyčejného člověka,kterého bude vládní sebranka a prezident reprezentovat ve světe.Sleduji teď vyjádření Klause a Topolánka v TV a zvláště z pana premiéra je mi slušně řečeno na blití.Tvrdit že tato volba stála na "přirozených volitelích" a obešla se bez korupce je silná káva i na mě.Klaus vyhrál o 1 (slovy jeden) hlas přičemž jeden volitel zmizel (madam Zubová je prý nemocná ale v místě bydliště nebyla zastižena-jak jistě uznáš,udělat toto ty na nemocenské,letíš na dlažbu),další se "svobodně" rozhodl (mimo záznam přiznal že pro prachy-zda je to pravda je sporné ale věřil bych tomu) změnit svou volbu,část lidoveckých hlasů vykšeftována za Čunka ve vládě atd atd.Neříkám že se podobné praktiky neobjevily i na druhé straně (takový optimista nejsem) ale myslím že Klaus se nemá zrovna z čeho radovat (škoda že třešničku na dortu celé frašce nenasadili ČSSD,KSČM a SZ tím že by vzali Švejnara a před třetí volbou prostě odešli ze sálu).Klobouk dolů před Švejnarem a jeho nervy.Já bych praštil dveřmi daleko dřív než by toto divadlo došlo až tak daleko.Doufám že za 5 let už se dočkáme přímé volby prezidenta a ušetříme si podobnou komedii.


Ad eutanazie a registrovaná partnerství-souhlasím ale je zajímavé že o tom dost dlouho mlčel (k zákonu o RP se nijak nevyjádřil a podepsal jej) a "vzpoměl" si na něj zrovna teď.Nevyčítám mu to ale měl by si dát bacha až zase příště bude mluvit o tom že je ve svých názorech stále stejný.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244246Verze : 0
Přesně tak. A jestli má pravdu informace z tisku, že jeden každý den prázdných plků a volby přišel daňové poplatníky (a také voliče) na cca 1,5 milionu Kč, pak sebeprezentace Jiřího Já Jediného a jeho kývalů, soudruhů z Rudé hvězdy a Melounů byla nehezky drahou komedií. Děkujeme, odejděte.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244247Verze : 0
ono to kseftovani vychazi z toho, ze proste nemame vetsinovy system, ktery by necemu takovemu jednoznacne zabranil ... na druhou stranu, me by nasral fakt, jak se mnou Paroubek, byt v kuzi toho "prebehlika" v posledni dobe jednal, takze to nemusi byt nutne korupci (navic kde konci politika a zacina korupce ? tohle je tak miziva hranice, ze je to spise otazkou retoriky ... co by udelala CSSD jinak, troufam se zeptat ? nic, proste by rozdala nejake urady, pozici v dozorci rade CEZu ci podobnou zasivarnu, a je to ... korupce ? politika ? tezko rict ... a tohle je zname uz od dob feudalnich panu, proste jdes na ruku, dostanes leno, nejdes, dostanes lejno Smile


A k Cunkovi ve vlade ci nevlade uz jsem tu psal jednou, nevim, proc lide proste nerespektuji rozhodnuti soudu a prisvojuji si pravo byt moudrejsi nez ti, kteri VIDI do spisu, kteri je VYSETRUJI a RESI. Nikdo z nas troufam si tvrdit o te afere nevi ani prd, co se detailu tyce, krom toho, co jsme se docetli od tluchubu a budizknicemu v novinach ci v televizi ... a vo vo vo tom to je, novinari, byt dodrzujici udajne nejaky kodex, NIKDY NEJSOU NESTRANNI, staci se podivat na ten televizni prenos, to uz to komentoval Bitaxe ... proste kazdy si za neco kope, a uz samotne rozhodnuti "natocit reportaz o skandalu Cunka" je predsevzetim subjektivnim, ktere napovida tomu, jak bude vypadat vysledek (stejne jako nektere manipulativni otazky v takzvanych vyzkumech volebnich preferenci, jejichz zpracovavani jedna ze zucastnenych spolecnosti diky bohu tento tyden ukoncila) ... Soud ROZHODL, a to OPAKOVANE, ze Cunek je NEVINNY, a tudiz takove je rozhodnuti soudu, a takove by se melo respektovat. Take to mohlo byt o tom, ze jista sekretarka chtela, aby ji pan novy predseda (jehoz se tu navic zastavam jen s velkou nechuti, ale proste mi to vadi) podrzel (treba dvere ...), a on nepodrzel, a ona ho proste dala k soudu. To se stava, oni dva jsou lide jako my, a zazil jsem ustrky v mnohem mene dulezite situaci, nez je tato ... A najednou je z toho "duvod nejakeho kupceni s hlasy", proc ? protoze soud uznal jeho nevinu ? Protoze nekteri lide nerespektuji rozhodnuti soudu teto zeme ? Je to skutecne kupceni, nebo navrat do puvodniho stavu, ktery nekomu nevyhovoval (zeleni*) a ktery se snazil nekdo zvratit a ono se to nepovedlo ? Proc ma strana, ktera je soucasti koalice (protoze nemame ten system dvou stran, stale dokola bohuzel), nemit sveho predsedu ve vlade, kdyz nic neudelal a ma na to nekolik razitek od soudu ? Proc je toto povazovano za kupceni ? Jake mas Tomasi dukazy o tom, ze je Cunek vinnen, a ze by nemel byt ve vlade ? Pokud bys mel pocit, ze Mig-21 registrace xxxx nevzletl k bojove misi, ale misto toho zustal stat na letisti, neexistoval by pro to jiny dukaz, nez ze ti to rekl novinar po peti letech, protoze mu to rekla sekretarka, ktera zrovna v te dobe udajne prijimala na sve pristavaci plose pilota onoho letadla, ktery je ale zenat, a podle jeho slov ji odmitl a nic s ni nemel, uvedl by si to sem na valku, ze to letadlo skutecne neodstartovalo ? Mel bys tu odvahu ? Ja ne Wink Cunek nemusi byt idealni clovek, rozhodne bych ho nevolil a rad ho nemam, ale existuji veci, ktere proste musime respektovat, a rozhodnuti soudu uz je to posledni, co by se melo zpochybnit pred tim, nez si vsichni zabalime uzlicky a vyrazime o zem dal Smile
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244248Verze : 0
MOD
to Darkfold, myslím že si protiřečíš, jestli se o tom nevyjadřoval a teď zmínil že je "proti" není to pokud vím žádná změna postoje, já třeba jsem pro eutanazii (registrované partnerství mne nezajímá) ale pokud to nikde nehlásám a pak při nějaké příležitosti se ozvu že jsem pro je to změna postoje? Myslím že buď to blbě píšeš (mně se to někdy stává) nebo dost rozdílně chápeme význam toho co je změnou postoje. To že podepsal (jako prezident) zákon který se mu (možná) nelíbí, ale proti kterému nemá právní ani jiné připomínky je celkem normální (kdyby to neudělal byl by poprask že nadřazuje svj pocit nad PS)
Podobně je nesmysl mluvit o převaze jednoho hlasu, pokud vím Havel byl zvolen obdobným počtem a to (na rozdíl od dneška) museli jeho "fans" zajistit to že jednoho poslance zadrží policie (Sladek) což je asi divnější. Jak se hlasovalo víme, jestli nějaký "volitel" sám o sobě řekne že hlas "prodal" (osobně tomu nevěřím) byl by asi dementní, podobná věc (tedy vzetí úplatku) je jednoznačně trestný čin, pokud vím tak trestný čin je i nenahlášení (tedy pokud se dotyčný tím před někým pochlubil je ten před kým se chlubil ze zákona povinen to naprášit, jinak se vystavuje trestu, takže tomuhle bych až tak moc nevěřil. Tomu že někdo nějaké hlasy koupil bych naopak věřil docela klidně.
Obdobně je to i se "vzetím Švejnara a odejitím" to by mohli udělat socani a melouni, komanči měli vlastního kandidáta, takže by odcházeli sami za sebe Smile . Jestli bude Čunek ve vládě je otázka, pokud vím původně se to slibovalo pokud ho "soud očistí" (což se stalo) a následně to SZ dost uvádí do hysterie. Logicky by tam patřil (je to standardní že předseda strany je členem vlády) a pokud vím tak se spíše mluví o tom že podpora lidovců (myslím že ne jednoznačná - já bych při vyjednávání asi chtěl všechny hlasy) je za zákon o majetku církví. To že Zubová se "hodila marod" je problém SZ, na druhou stranu minule chyběli 3 poslanci kteří volili Klause, takže kdyby nemarodili asi by byl zvolen už minule.
osobně mne těší že puchejř se "sexy mozkem" dostal přes pracky, bohužel s volbou nespojil své setrvání ve funkci (to Topolánek jak ho nemám rád udělal) a tak se na jeho umaštěný ksicht asi budeme muset dívat dál.
Je zajímavé že "veřejná" volby měla přispívat spíše Švejnarovi (proto ji tak vehementně prosazovala ČSSD) a i přes to že měl paroubek možnost kontroly"svých" projel to (vyloučení neposlušného bylo sice promptní, leč už celkem k ničemu. Blábol o tom jak to Klausovi "vyhráli" komanči je už jen tou třešničkou (po které jsi tak toužil Smile ) milý puchejř si asi neuvědomuje že za nezvolení Švejnara a naopak Klause může nejvíc on, především tím že komouše naštval tím jak za ně mluví a bere je jako automatické podporovatele plánů socanů, ti mu to poměrně chytře vrátili (celkem se jim nedivím). Jinak se mýlíš, Klausovi stačilo pokud vím 140 hlasů, měl jich 141 (tedy vyhrál o dva) a nic by na tom nezměnilo ani kdyby Zubová byla v místnosti. Možná by sis měl projít jak to bylo, Klaus měl ve všech třech volbách stejný počet hlasů - tedy 141 - naopak Švejnar hlasy ve druhém kole ztratil.
Kdo nasadil tvrdší metody pro získání "hlasů" si netroufnu odhadovat. Podle novin (zdroj krajně pochybný) to na mne působí spíš že mírně drsnější metody použili socani.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244251Verze : 0
Mimochodem jednu vadu na kráse to zvolení má (tedy pro mne Smile ) kdyby Klause nezvolili asi by musel valach "z gulama" odejít, což bych já osobně přivítal, holt není nikdy všechno úplně dobré Sad .
Jen tak na okraj, když byla ta "veřejná" volba, víte někdo kolik komančů volilo Klause? (podle nadšení se kterým se o tom psalo by to mělo být jasné, já ale našel jen že Klaus měl 141 hlasů, nic víc.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244252Verze : 0
to Admin:
S prvním odstavcem souhlasím ovšem s tím že se Paroubkově (a ČSSD) chování po oznámení změny vzhledem k tomu že byla volba velmi těsná nedivím a pochopil bych ho u kterékoli strany ať už od Paroubka,Topola nebo třeba od Filipa (prostě mi přijde trochu ostudné pokud strana nominuje kandidáta a není pro něj schopná zabezpečit alespoň všechny hlasy ze své strany)


Ad druhý odstavec:Důkazy nemám a nemá je zřejmě nikdo kdo by je mohl proti Čunkovi u soudu použít.Problém je ale v tom že tahle vláda se z podobné kauzy bez důkazů zrodila (nebo mi uniklo že by za Kubiceho zprávu byl nějaký "mafián" odsouzen?Pokud ano,beru zpět) a další kauza bez důkazů pro mě zrovna taky zrovna dobře uzavřená nebyla.Oproti tobě mám trochu výhodu.Jak asi víš,v kauze se mimo svědkyně,Čunka,Vesecké a Salichova objevilo ještě jedno jméno,po cizinecku mu řekněme třeba pan S (jmenovat nebudu,kdyžtak přes SZ).Tento pan S pochází ze stejného města jako já,dost dlouho tu žil a jeho žena (než se s ní rozvedl a tím všem klukům ve škole zavařil) mě učila dost dlouho ve škole.Už v té době byl znám jako člověk,který dokázal při dostatečné motivaci zamést i poměrně citlivě věci pod koberec takže když jsem během této kauzy zaslechl jeho jméno,napnul jsem uši.Není to samozřejmě přímý důkaz ale vzhledem k tomu jaký spád kauza krátce poté nabrala,mám myslím bez toho že bych stranil Čunkovi nebo jeho odpůrcům dostatečný důvod pro doměnku že někdo začal zametat (tím netvrdím že zpochyňuji soudní výrok ale jen poukazuji na to že to co k soudu šlo zřejmě už předem prošlo selekcí a jak asi uznáš,chybí-li corpus delicti,musí soud rozhodnout "NEVINEN").Navíc co se toho uznání rozhodnutí soudu týče tak jeden postřeh-jak dlouho už to je co byla kauza uzavřena-dva,tři měsíce nebo ještě déle?Proč Čunek už zpátky ve vládě dávno není a mluvit se o tom začalo zrovna dnes?Nemyslíš že kdyby byl opravdu tak křišťálově čistý a nevinný,byl by ve funkci už dávno?Hádat se nechci ale toto nebylo respektování výroku soudu ale jednoduchý politický handl.


Mimochodem, k tomu MiGu-asi bych to uvedl ale s poznámkou "některé zdroje uvádějí..." Wink .Pokud by nebyla fotka z akce nebo záznam v archivu nebo svědectví pilota,hlavní důkaz chybí.


to Bitaxe:
Je možné že si protiřečím ale vzhledem k tomu že jako prezident má právo veta a navíc se k většině zákonů vyjadřuje (a mluví docela dost),jeho mlčení v této záležitosti a následná dnešní deklamace se mi ale moc nelíbí.Není to důkazem jeho změny názoru ale jak praví jedno přísloví-mlčení znamená souhlas.
Co se trestání případného úplatku týče,ono to bude zřejmě složitější.Nejsem právní ale pokud se nepletu,pro potrestání politika (respektive pro jeho vydání policii) je potřeba souhlas příslušné sněmovny.Pokud tato nesouhlasí,stíhání se nekoná.A vzhledem k tomu že ODS (tedy strana,které tento přestup pomohl) je toto reálně schopná zařídit v obou sněmovnách myslím že se i přes to že se zachoval přinejmenším netakticky vystavuje jen malému riziku.
Jinak co se týče té převahy jednoho hlasu tak je tam jiný problém.Ve třetím kole volby musí politik mít nadpoloviční většinu hlasů.V případě přítomnosti obou poslanců a hlasování proti Klausovi by toto zřejmě nebylo zajištěno takže bychom se posunuli ke třetímu kolu.Řešení by to nebylo ale bylo by to aspoň čestné.Co se zbytku týče tak souhlasím,pokud chtěli Švejnara protlačit,mělo se vyjednávat s komunisty tak aby pro něj hlasovali i ve třetím kole.Co se mi na Švejnarovi osobně dosti líbilo byl zejména fakt že se s komunisty alespoň bavil.Názor na ně můžeme mít jakýkoli ale je fakt že pokud se s nimi nemluví,nemluví se skoro s pětinou voličů.


Nemá ale smysl se tady hádat (navíc jdu za chvíli do práce takže moje možnost odpovídat bude omezená),teď už na tom nic nezměníme.Pokud se potkáme někde na srazu,proberem to u piva.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244258Verze : 0
ono se o tom nezacalo mluvit az dnes, mozna az dnes sis toho vsiml, ale ono se o tom mluvi od toho dne, kdy dostal Cunek vyrok do ruky ... zbytek jsou spekulace, jestli to nekdo zametl nebo nezametl mi prijde jako debatovat o tom, jestli ufo existuje nebo ne - kdo chce verit tomu, veri tomu, kdo ne, neveri, a neexistuje nic, co by jednoho ci druheho mohlo presvedcit o opaku ... a ano, pokud chybi predmet dolicny (nebo nikdy neexistoval), je onen clovek nevinen, to je zakladni stavebni kamen kazde moderni spolecnosti a tim, ze se nekteri opakovane vyjadruji proti tomuto rozhodnuti jasne davaji najevo postoj k necemu, cemu sami vladnou a o cem sami rozhoduji, at uz jako moc vykonna, nebo jako moc zakonodarna. A to je ostuda.


Z Kubiceho zpravy nevzesla tato vlada, ta vzesla z voleb, a jejich vysledky Kubiceho zprava neovlivnila troufam si tvrdit ani trochu Very Happy Navic to, co my nazyvame po novinarsku "Kauzy" jsou dost casto veci, ktere se proste nedaji vysvetlit, nebo pro to neexistuje duvod (nechapu, proc bych mel vysvetlovat neco ze sveho soukromi, treba to, jak a kde pracuje moje zena, protoze zadny jiny obcan by to tak delat nemusel ...), ale prostym popiranim se pak clovek dostane do stretu s novinari a ti, jak uz jsem naznacil vyse, si jedou po svem, bez ohledu na to, co to prinasi. Osobni zast je v tomto pripade zcela jasne patrna, oproti nasim politikum i mnoha dalsim (na druhou stranu, ne ze by si to nezaslouzili Very Happy)


"nektere zdroje uvadeji" je prave to, co v tomto pripade selhava, protoze stejne tak muzeme tvrdit, ze nektere zdroje uvadeji, ze nemecko melo za druhe svetove valky letoun ve tvaru letajiciho talire Very Happy, viz to tema, co se tu nedavno objevilo ... to je presne ono, musime take posuzovat a vnimat duveryhodnost zdroje, tak jako to delame s vecmi sem na valku, proc tak casto nevnimame to, co je nam prezentovano medii ... Samozrejme politik, herec, zpevak, to je prvni, co je na ocich, at se stane cokoliv kdekoliv, nikoho nezajima, jake ma kalhotky moje zena (tedy doufam Very Happy), ale pokud jde o Britney Spears, budou se ji snazit cvaknout v kteroukoliv denni ci nocni dobu ... protoze to je senzace a z toho media ziji. Nezajima je (bohuzel) nejaka okurkova sezona typu vrazdeni lidi v africe, zemetreseni v Recku nebo pad letadla kdesi v Rusku, nasinec chce krev, chce skandal, chce se presvedcit o tom, ze politici jsou zli moci posedli lide, kteri buh vi jak se dostali do parlamentu Very Happy a to jim novinar, placen z takovychto penez (abstrahujme ted o toho, ze novinar, navic ten cesky, je povetsinou placen z penez rekneme zahranicnich, o vazbach na nektere zajmove subjekty nemluve), proste musi dodat ... a to je cely problem.


A co se Svejnara tyce, odsuzuji ho zejmena proto, ze se bavil s komunisty, tedy s temi, pred kterymi kdysi emigroval a kteri by ho najednou meli volit. Rozhodnuti nemluvit se stranou, ktera zastupuje petinu volicu (resp. spise mene, protoze komunisticti volici jsou pomerne dobre vychovani a volit chodi vzdy, presto maji komunisti stale jen tech svych 12-15 procent, ackoliv k volbam se dostavilo jen zhruba 30% volicu, takze realne to cislo je nizsi ...) vzeslo historicky, protoze oba nase nove presidenty zvolili prave komunisticti poslanci a nebyla tedy vule je postavit ke zdi a popravit, coz by si mnozi rudi bratri jiste zaslouzili (sic by se strilelo hodne do vlastnich rad, a to je ten problem), proto toto jakesi nemluveni je urcita moralni satisfakce, jak sme s nimi vlastne zatocili. Ja bych je uprimne do politicke debaty zapojil, protoze je odveke pravidlo politicke sceny ze kdo nic nedela, ziskava preference, protoze nic nezkurvi ... CSSD a vzestup jejich preferenci, tak mizerne nizkych v poslednich volbach je toho dukazem ... KSCM jeste o trochu vic ... dokud se jim nenamoci cumak do nejakeho vladareni (a protoze politik vladnouci zkurvi temer vse, je naprosto jiste, ze drive nebo pozdeji dojde k pruseru), budou preference komunistu skutecne takto vysoke.


Ja to nepovazuji za hadku, naopak, kazdy ma svuj nazor a navzdory pravidlum naseho fora jsem se rozhodl zacit tuto politickou debatu, protoze je to aktualni a myslim ze neni na skodu se obcas pohadat / podiskutovat o necem, co stejne nezmenime, netyka se to letadel a tanku, a co nas (alespon me urcite) obcas vytaci Very Happy
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244264Verze : 0
MOD
to Darkfold myslím že jsi opravdu dost ve vleku blbů (slušné slovo mne nenapadá) od novin. Prezident podepisuje (nebo taky ne, ani to nemá odkladný účinek) desítky zákonů (no spíš paskvilů) a vyjadřuje se jen k několika (to jsou ty které pak od "hlídacích psů" (spíše ale šakalů) demokracie slyšíš. To že se nevyjadřuje ke každému je celkem logické. takže podle tebe když se nevyjádřil a později v projevu (pokud jsi ho slyšel bylo to dost jinak) vyjádřil že "pokud dáváte přednost ... a zemi kde na radnici se chodí jen pro registraci ... (což je volný citát z dotyčného projevu) tak neřekl že je proti registrovanému partnerství (to je blábol někoho kdo neslyší) řekl přesně jen to že dává přednost tradiční rodině (což já osobně taky) takže prosím ověř si co řekl ne co někdo chtěl slyšet (podobně bys mohl říci že se vyslovil pro kouření - v projevu bylo i že "kde jsou drogy tolerovány a kouření zakazováno" což je stejná blbost).
K tomu úplatku, opět jsi mimo mísu, blábol pustil do světa známý puchejřův čistič análu Ráth, podle něj se zeptal jestli za to dotyčný poslanec (z ČSSD) něco měl a ten odpověděl klidně to zveřejněte, podle dotyčného to ale bylo malinko jinak, odpověď na otázku kolik za to dostal, byla říkejte si co chcete (poněkud rozdíl) já bych se s sotyčným (Ráthem) nebavil, případně ho poslal tam kde už záda ztrácí svůj název (taky se to jmenuje vertikální úsměv Smile ) takže ani tahle tvá informace není moc reálná.
K tomu vydávání. Pokud by zákonodárce tohle udělal, asi by ho nechránil nikdo. Jeho strana by ho odkopla jako zrádce, opozice pak by nemohla (i kdyby chtěla) protože by jí to bylo vráceno což v naší vyrovnané PS je o hubu (ostatně zkus počítat jde o PS a tam nemá ODS většinu a na vydání stačí i nadpolovic (tedy komouši socani a melouni).
"V případě přítomnosti obou poslanců a hlasování proti Klausovi by toto zřejmě nebylo zajištěno takže bychom se posunuli ke třetímu kolu" opět mimo, Klause zvolili ve 3. kole, nevím kterého druhého poslance myslíš, pokud vím chyběla Zubová (v úterý operace) a i s ní by 141 stačilo na zvolení. Komanči PŘEDEM hlásili že JŠ ve druhém kole nepodpoří, takže prostě udělali (většina) to co hlásali (aspoň jednou Smile ) .
Pokud jde o "mluvení" s kamanči první kdo to udělal byl shodou okolností právě Klaus (a bylo mu za to nadáváno) když po minulé volbě je pozval na hrad. Je docela zásadní rozdíl je pozvat a rozdíl je vzít do vlády (to JŠ sliboval veřejně). Jak by ses díval na to kdyby do vlády byla přizvána třeba strana třeba neonacistická (včetně jména)? osobně bych v tom neviděl rozdíl (no náckové toho díky kratší době činosti nadělali míň). Pokud ty ano asi se rozcházíme v názorech Smile , Osobně si myslím že ŽÁDNÁ strana hlásající snahu o totalitu (tím spíš ta která ji už jednou zavedla) nemá být zvána k moci. To platí v plné míře i pro komunisty.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244266Verze : 0
TO Darkfold: pokud znám dobře náš ústavní systém , tak president právo veta nemá nebo lépe řečeno president může pouze zákon vrátit poslanecké sněmovně a ta jej buď znovu schválí nebo neschválí - to ovšem není právo veta.

No a teď už vás nechám opět debatovat Smile


Edit: jinak jsem osobně rád že je presidentem je V. Klaus než člověk, který ani nezná práva ústavního činitele na kterého kandiduje. Kdyby tyto práva znal, tak nikdy nemůže slíbit ODS, že pokud bude zvolen tak nepadne vláda.
Opět použiji své chabé znalosti ústavního systému - jaká je role presidenta při jmenování nebo odvolávání vlády ????
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244270Verze : 0
Tak prezidenta máme a když to půjde máme na 5 let vystaráno od toho co jsme teď v poslední době zažili, co můžeme od staronového prezidenta čekat víme (i když překvapení se konat může), ovšem pak po těch 5 letech nastane nová volba - jednak tu pak bude opravdu nový prezident (jelikož občan V.K. kandidovat už nebude moct) - doufám že nástupce nebude jen pozlátkem pěkná mediální tvář ale tělo (spíše však pusa) na nitkách jako loutka. To kdo nám bude vládnout pak je zatím ještě daleko a zatím to nemá cenu řešit. Ovšem pak je tu faktor volby - ten jak vidno - formou 281 volitelů není asi nejlepším způsobem, přeci asi jenom by bylo lepší kdybychom si prezidenta volili my - občané (pochopitelně by to bylo dražší ale ono demokracie něco stojí). Problém je, že všichni politici slibují, že nám to umožní - ovšem věřme jim ... sliby - chyby ...
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244272Verze : 0
Dav má samozřejmě pravdu, právo "veta" prezident nemá, vrácenou věc třeba zákon může PS znovu schválit a tím prezidenta "přehlasovat, podobně je to i v případě že prezident zákon nepodepíše a taky nevrátí, po zíkonné době 30 dnů zákon začne platit i bez jeho podpisu. On prezident má opravdu pravomoci celkem nevelké a to že dodkáže zasahovat (někdy dobře jindy ne) do dění ve státě je dánou osobou ne funkcí. Oba polistopadoví prezidenti byli "silní" , byly to značně vyhraněné osobnosti, takže dokázali právě vahou své osoby (nikoli úřadu) prosazovat co považovali za správné. Takovou osobností ale JŠ není a představa "nového Havla " (nebo Klause) je dost mylná. Člověk který se moc neorientuje v politice ČR, navíc dost málo známý (krom dost pochybných vlastních chvalospěvů se o něm ví houby) by se nejspíše stal opravdu loutkou v rukou svých volitelů. Kdo po VK je otázka, ale osobně bych se nebál toho že se někdo nenajde, Myslím že v politice je řada "silných osobností" kteří by na podobnou funkci mohli aspirovat, namátkou třeba Kalousek z lidovců, Gandalovič nebo možná Böhm z ODS, asi i Ransdorf z komunistů, přiznám se že SD moc nevidím, ale to neznamená že by neměli někoho kdo je schopný. úosobně doufám že SZ skončí před koncem prezidentského mandátu Smile /
po přestálém fraškoidním volení jsem i já pro volbu přímou (tedy přímo občany) trochu problémem je kdo (a jak) bude navrhovat kandidáty (pokud to bude PS nebude to až taková změna) a samozřejmě vzroste moc novinářské chátry, protože "lid" bude volit ty o kterých se bude mluvit (vzpomeňte jen na Čunka a jeho vzestup z máloznámého politika místního formátu strmě vzhůru potom co vystěhoval cikány a celá věc byla mediálně nafouknuta) Ale i za tohle to myslím stojí. K ceně, ono lze volby udělat i na dálku (dnes když net je značně dostupný) podobně jako se to dělá v pobaltí, tím by náklady dost klesly. (navíc by méně gramotní občané mohli kliknout "na ksicht" Smile )
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244275Verze : 0
Nejsem si jistý, jestli by ta přímá volba byla až tak skvělá - nerad bych někoho Lepenoidního, Mečiaroidního nebo Paroubkoidního... Je to dobré prostředí pro silné populisty, mistry průzkumů veřejného mínění a rychle rostlé neřízené střely.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244276Verze : 0

Citace - marektucan :

Nejsem si jistý, jestli by ta přímá volba byla až tak skvělá - nerad bych někoho Lepenoidního, Mečiaroidního nebo Paroubkoidního... Je to dobré prostředí pro silné populisty, mistry průzkumů veřejného mínění a rychle rostlé neřízené střely.

To je taky pravda nicméně by to kdo bude hlavou státu (byť s omezenými pravomocemi) měli rukou občané a ne jen pochybná skupinka 281 kusů dobytka.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244319Verze : 0
Naprosto souhlasím se Standou - přímá volba je nemenším populismem a manipulcí, než veřejná volba. Jestliže novinářští šmoci umějí nafouknout každou koninu a s nadšeným rykem pomáhat ke sebezviditelnění kdekomu, pak se při tzv. přímé volbě prostor pro manipulaci otevírá přímo bezbřehý. Když jsem slyšel rozličné hospodské lidové mudrce papouškovat novinářské zprávy o tom, :"že ten Švejnar je vlastně změna, kterou tak potřebujeme", bylo mi na zvracení. A když jsem se jednoho takového zeptal, co se mu teda vlastně nelíbí, a co jako ten Švejnar přinese za změnu, koukal na mě stylem, proti kterému pověstná vyoraná myš je ideálem inteligence. Doufám pevně, že nikdo tady není přesvědčen o tom, že dřívější volby presidentů manipulovány nebyly. Součástí demokracie je i schopnost dohody. I s nepřítelem. Připomínám ono prvorepublikové masarykovské "Dohodli jsme se, že se dohodneme." Fakt, že socialismus nás odnaučil skutečné volbě má za následek mimo jiné i to, že o možnosti, ba přímo nutnosti dohody již před volbami, již neuvažujeme a myslíme si, že to je cosi nekalého. Není. A teď si představím scénu, kdy cca 5 miliónů obyvatel státu nejprve naslouchá hlaholu kohosi, kdo sehnal dost peněz, aby si mohl zaplatit kampaň, opravdu moudře se rozhoduje, a pak kliká na kandidátský xicht podle toho, jak se mu líbí. Děsivá představa. A president takto zvolený by byl naprostou loutkou. On nebude zvolen za peníze celého národa, jako dnes, on bude zvolen za peníze svých mecenášů. Čili bude presidentem závislým, spoutaným závazky vůči svým investorům. TY PENÍZE NA KAMPAŇ JSOU TOTIŽ INVESTICÍ, NIKOLI DAREM. A KAŽDÝ INVESTOR VYŽADUJE, ABY SE MU ALESPOŇ ČÁST Z INVESTICE VYPLATILA A VRÁTILA SE ZISKEM. Takže nepřímá volba je - navzdory svému jménu, méně korupčnějším a méně manipulovatelnějším principem, nežli volba přímá. A volbu hlavy státu by rozhodně v rukou občané neměli. Ti by byli pouze výkonným mechanismem v rukou manipulátora, který by financoval patřičné kandidáty a patřičné PR aktivity.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244320Verze : 0
Možná by takovým řešením mohlo být prezidentské dotace - jelikož aby někdo mohl kandidovat musí mimo takových náležitostí jako je věk apod. splnit i další podmínku a to že jej musí někdo nominovat a pochopitelně by se tedy nemělo stát že Pepu z Horní Dolní kandiduje pár jeho přátel od stolu v hospodě s hostinským - tuším (ale jist si tím nejsem) že i obyvatelé dnes mohou navrhnout kandidáta na prezidenta ale musí jich být víc než dost (v řádech tisíců?). Tedy jak bych si to představoval já - k tomu aby někdo mohl kandidovat na prezidenta by bylo zapotřebí buď za a) určité množství poslanců a senátorů b) určitý počet starostů, hejtmanů apod. či za c) určitý počet občanů (určitě minimálně 100. tis. či i více, kteří by kandidáta podpořili či kombinace a/b, a/c, b/c apod. Pakliže-li by kandidát dostal podporu pak by dostal prostor v médiích a finance na svou kampaň - výše času v médiích by byla stejná (např. 2x inzerát v libovolném celostátním tisku, stejný počet reklam v televizi, min. 1x samostatné vystoupení v tv a min. 1x společné vystoupení všech kandidátů - vždy by však byl čas i počet shodný (nelze u času však vyloučit určité mírné přetažení). Výše samotného finančního příspěvku by pak byla buď shodná nebo by se odvíjela od podpory - tedy když by někdo měl např. 500. tis. podpisů a požadavek by byl dostal by např. 5 násobek částky na volbu. To jestli by se kandidát rozhodl zato koupit volební guláš balonky nebo něco jiného by bylo jen na kandidátovi.
No to je jen můj osobní názor a možná by si to někdo představil jinak - stejně bude záviset na tom co nám dovolí naší "milí" poslanci a senátoři (a také prezident).
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244341Verze : 0
Nevím kde jste došli k názoru, že přímá volba je lepší než ta komedie kterou nám zákonodárci předvedli, já rozhodně tento názor nesdílím.


Za prvé by se musela hodně předělat ústava a to i ve smyslu pravomocí - protože president vzešlí ze všeobecných voleb má natolik silný mandát, že ta naše parodie na pravomoce presidenta je rozhodně nedostačující.
Za druhé při postoji občanů této země k volebnímu právu by tato volba hodně nahrávala některým extremistickým stranám.


Spíše než z přímou volbou presidenta souhlasím s názorem Admina, že to chce změnu volebního systému do poslanecké sněmovny. Protože to co se tady vydává za volební systém nikdy nepřineslo stabilní vládu (tedy až asi na dvě vyjímky a to jen za cenu velkých ústupků nebo nesmyslu jako byla opoziční smlouva) a to do toho počítám i vlády první republiky.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244357Verze : 0
No ona přímá i nepřímá volba má stejná úskalí, tedy manipulovatelnost volitelů, je docela dost značná otázka zda je lepší použít volbu nepřímou (což není správný název, protože jde o volbu někým kdo byl zvolen za jiným účelem než je volba prezidenta) a tedy použít těch 281 volitelů (nemám je rád ale zvoleni byli), a tedy 281 jedinců kteří jsou manipulováni jednak médii (vzhledem k jejich malému počtu za míň peněz) a navíc k tomu jsou samozřejmě manipulováni svým chlebodárcem (tedy tím kdo je do parlamentu dosadil - tedy výborem dané strany). tedy manipulovatelnost docela velká, navíc je samozřejmě možné (a pravděpodobné) že budou navíc korumpováni penězi, tedy koupeni některou ze skupin. Daný zvolený kandidát pak nemusí být nijak "nestraný" ale může být hříčkou svých "sponzorů zajišťujících výše zmíněný servis.
Přímá volba s sebou nese stejný problém jako je uveden v prvním bodě, tedy manipulovatelnost daného volitele médii, nenese ale problém (respektive jen malý) ovlivnění nějakým stranickým sekretariátem, o "nákupu" volitelů v nějakém masivnějším měřítku se asi také nedá moc uvažovat. Pokud to tedy srovnáme z pohledu tohohle, je zřejmě přímá volby lepší. Bohužel to je pravda jen z pohledu počtu ovlivňujících momentů, v reálu ale ten první, je velmi různý u různých skupin obyvatel. U těch 281 se dá předpokládat určitá míra odolnosti vůči mediální masáži (prostě ji znají i z té druhé strany), takže na ně funguje méně a masáž typu "Kája Gott by byl nejlepší protože je "čistý" a skvěle zpívá, navíc ho všude znají" je moc neovlivňuje, o to víc se ale uplatňuje druhý bod. Právě tahle možnost ovlivnit méně odolné jedince (ve smyslu vzdoru k reklamě) je velkým nebezpečím přímé volby (třeba v Itálii takle vyhrál TV magnát). Je ovšem fakt že to do určité míry kompenzuje to že ti méně odolní nebývají vzorem v tom chodit k volbám, navíc to může být vyváženo více kandidáty (to hlasy může rozložit, byť to může působit i v opačném gardu. Nemyslím si že by s přímou volbou bylo nutné měnit pravomoci, to že bude mít prezident "větší váhu" není pravda, je to jeden z oblíbených sloganů, ale pokud jde k volbám 30% lidí a zvolí si zástupce v jejichž kompetenci je i volba, a z nic polovina je pro daného kandidáta je to stejná váha, jako když jde k volbě prezidenta 30% voličů a z nich něco málo přes polovinu bude volit daného kandidáta. Je to zcela stejná váha (že by byla větší v přímé je jen oblíbený slogan, který postrádá obsah a hraje právě na to že si lidi neuvědomí že při volbě do senátu a PS se rozhodují i o voliteli prezidenta). Právě vzhledem k tomu že se mi zdá že klady přímé volby byť jen málo převažují nad zápory se mi zdá právě tahle vhodnější. Osobně bych nehledal složitost v tom jak navrhnout kandidáta, nejsnažší by bylo aby každá ze stran v parlamentu zastoupená navrhla povinně svého a "lid" ať si vybere Smile . Mediální masáži se nevyhneme (tu jsme ale měli i teď a to se nás to netýkalo Smile ) takže tam rozdíl nebude, ale větší počet kandidátů je schopen rozložit hlasy do větší "plochy" a tím trochu kompenzovat podporu známých osob (různých krákalů, dramatiků a dalších "vůdců národa" ) Prostě si vybere každý koho chce. Dalším krokem by mělo být zkrácení období na dva roky, takže by volby probíhala vždy s vobami do parlamentu (snížení ceny) a navíc by to umožnilo celkem snadno vyměnit kandidáta který se neosvědčil (pokud se pamatuji švýcaři ho mění po půl roce a rotují tam lidé z kantonů). Základem ovšem je aby novelu nenavrhoval někdo z "osvědčených" ústavních dementů jako Jičínský nebo Rychetský (to by bylo lepší zvolit si Pata a Mata Smile ). Nejsem si nikterak jist který způsob je lepší, jen mi přijde ten přímý nepatrně méne blbý.
to Aubis, ani dnes není kandidát volen za peníze celého národa, je zvolen určitou skupinou a pokud nejde o opravdu silnou osobu je logicky jejím "dlužníkem", Švejnar byl myslím dost příkladem, ale ani v minulých volbách bys neměl problém najít podobné "loutky" které kdyby byly zvoleny by asi nedělali nic než to co by jim nadiktoval někdo z podporujících.
Osobně si myslím že nestraný kandidát je nesmysl, každý má nějaký názor a i podvědomě něco (nebo někoho) preferuje, s tím se musíme smířit.
URL : https://www.valka.cz/08-02-2007-Probehly-prvni-dve-kola-volby-nejvyssiho-velitele-ACR-t69225#244390Verze : 0